Torchlight 2 versus Diablo 3

Dział forum przynależący do serwisu http://torchlight2.kalais.net/ traktujący o nadchodzącej wielkimi krokami grze Torchlight 2.

Torchlight 2 versus Diablo 3

Postprzez Kalais » 28 sie 2010, o 21:19

Torchlight 2 i Diablo 3 - takie porównania ciągle się zdarzają.

TL2 robiony przez ekipę, która pracowała nad Diablo 1 i Diablo 2, Diablo 3 robione przez obecny skład Blizzarda. Obie to hack'n'slash action rpg z trójwymiarową grafiką w rzucie izometrycznym.

Mam jednak wrażenie, że porównywanie tych gier trochę nie ma sensu, tym bardziej dzielenie się na zwolenników i przeciwników którejś z pozycji. Ja na pewno zagram w obie, czas pokaże która mnie bardziej przyciągnie.

Diablo 3 to kilka lat pracy około 60 osób, TL2 to 1-2 lata pracy około 30 osób. Zupełnie różna stylistyka obu produkcji. Teoretycznie Diablo 3 będzie dużo bardziej dopracowane, zbalansowane i rozbudowane. Z drugiej strony TL2 będzie oferował mniej skomplikowany świat, i może to będzie plus tej produkcji? Nie oczekujemy przecież od hack'n'slash że przemieni się w pełnowartościowego rpg.

A co Wy o tym sądzicie? D3 czy T2? A może obie są warte uwagi?
I barely escaped from ....... the Butcher...!
Diablo | Diablo 3 Exp | Diablo 3 Gem Calculator | Torchlight 2 | Shakes & Fidget | WarCraft 2 | Knight Online
Avatar użytkownika
Kalais
Właściciel Biblioteki
 
Posty: 595
Dołączył(a): 24 cze 2010, o 01:56
Lokalizacja: Tristram

Re: Torchlight 2 versus Diablo 3

Postprzez UglukHa » 29 sie 2010, o 10:51

Ja tak samo, bede gral w obie. Na razie mozemy tylko spekulowac co bedzie lepsze. Diablo 3 wydaje sie ciekawsze. TL2 moze okazac sie wielka niespodzianka i zabrac wielu graczy z d3. Szczegolnie jesli wyjdzie wczesniej i wiele osob czekajacych na d3 zacznie nalogowo w to grac.

tl2 ma tez plus w postaci edytora, z tego co czytalem to blizz nie da mozliwosci modowania d3
Death and Decay -_-'
Avatar użytkownika
UglukHa
Winged Demon
 
Posty: 168
Dołączył(a): 25 cze 2010, o 10:21

Re: Torchlight 2 versus Diablo 3

Postprzez Przeor-ME » 4 maja 2011, o 11:16

wszyscy zrobia to samo, lacznie ze mna, bedziemy grac w tl2 do wyjscia d3 :P
taka prawda, chyba ze tl2 okaze sie naprawde super miodna pozycja

konkurencja dla d3 raczej nie bedzie, chociaz czytajac ostatnie aktualizacje coraz bardziej nie moge sie go doczekac
Avatar użytkownika
Przeor-ME
Acid Beast
 
Posty: 126
Dołączył(a): 9 sie 2010, o 12:44

Re: Torchlight 2 versus Diablo 3

Postprzez Noktis » 4 maja 2011, o 13:11

Porównywanie TL2 i D3 jest bez sensu.
Diablo 1 Hellfire - Kronika
Diablo 1 Mod - The Awakening
Avatar użytkownika
Noktis
Death Wing
 
Posty: 201
Dołączył(a): 15 sie 2010, o 20:32

Re: Torchlight 2 versus Diablo 3

Postprzez zerti0 » 6 wrz 2012, o 12:49

Jestem świeżo po ograniu bety TII i moge napisać tylko tyle, myślałem, że TII będzie faktycznie czymś lepszym niż TI, po wymuszonych 3h grania w bete dalej nie mam ochoty w to grać:( gra jest gorsza niż mogłem sobie to wyobrażać:( Porównanie jej do D3 nie am żadnego sensu gdyż tylko jej to zaszkodzi. :(
zerti0
Skeleton
 
Posty: 1
Dołączył(a): 6 wrz 2012, o 12:46

Re: Torchlight 2 versus Diablo 3

Postprzez Kalais » 13 wrz 2012, o 18:11

Też trochę pograłem w Betę TL2, trochę byłem zawiedziony. Po prostu dużo biegania i walczenia ze wszystkim co się rusza + przeklikiwanie dialogów i przeglądanie sprzętu. Albo już wyrosłem zupełnie z H&S, albo coraz słabsze te gry :P

Dla mnie nadal Diablo 1 jest królem :)

No ale dajmy szansę pełnej wersji Torchlighta, może okaże się miłym zaskoczeniem!
I barely escaped from ....... the Butcher...!
Diablo | Diablo 3 Exp | Diablo 3 Gem Calculator | Torchlight 2 | Shakes & Fidget | WarCraft 2 | Knight Online
Avatar użytkownika
Kalais
Właściciel Biblioteki
 
Posty: 595
Dołączył(a): 24 cze 2010, o 01:56
Lokalizacja: Tristram

Re: Torchlight 2 versus Diablo 3

Postprzez UglukHa » 24 wrz 2012, o 06:35

Tl2 wciaga dopiero po jakims czasie, przynajmniej u mnie tak bylo. Na poczatku nuda,nuda, a pozniej sie chce grac. Tylko boli brak fabuly, przeklikiwanie nudnych tekstow.
Death and Decay -_-'
Avatar użytkownika
UglukHa
Winged Demon
 
Posty: 168
Dołączył(a): 25 cze 2010, o 10:21


Powrót do Torchlight II - Jaskinia Kalais'a



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości

cron