Diablo 3 - klimat i mody

Archiwalne dyskusje o Diablo 3 z czasów, gdy niecierpliwie czekaliśmy na D3.

Re: Diablo 3 - klimat i mody

Postprzez Gwalchjuni » 22 kwi 2011, o 19:23

Aragorth napisał(a):Swoja droga ciekaw jestem jak sobie poradza z WoW'em, napewno istnieje pewne ryzyko ze przynajmniej tuz po premierze Diablo 3, spora czesc graczy WoW'a przestanie oplacac abonament zeby pograc w diabełka.
Mysle ze maja nadzieje ze czesc z tych ludzi po jakims czasie wroci albo bedzie gralo w obie gry.

W porównaniu z obecną "populacją" WoW-a, fanów Diablo będzie, sądzę, z tak parędziesiąt razy mniej -- to pierwsza sprawa. Część osób grających obecnie w WoW-a nie grało nigdy w Diablo, nie grało nigdy w inne gry Blizzarda, a nawet nie grało w ogóle w żadną inną grę -- i nie zagrają również w D3. D3 kupią wapniaki (takie jak ja), co pamiętają D1 (mało) i D2 (więcej) oraz garstka młodszych fanów zwabiona nowym produktem Blizzarda, ew. legendami o Diablo snutymi przez tę pierwszą grupę. Nie mówię, że to mało, ale prawie nic w stosunku do takiego WoW-a.

Dwa, nawet, gdyby Blizzowi odpadł ten milion kont (co jest praktycznie niemożliwe) z 10 grających w WoW-a, to i tak ich to nie ruszy finansowo. Prawda jest pewnie taka, że nawet spadek w abonamentach o 50% by im nie zagroził finansowo -- pewnie musieliby spowolnić jedynie prace nad Titanem i tyle.

Trzy, D3 nie będzie miał abonamentu -- wystarczy, żeby ludzie kupili pudełko, a Blizz i tak będzie do przodu. Sądzę, że to gra jednak skierowana do innego odbiorcy, również finansowo.
Avatar użytkownika
Gwalchjuni
Zombie
 
Posty: 14
Dołączył(a): 26 mar 2011, o 21:11

Re: Diablo 3 - klimat i mody

Postprzez Kalais » 25 kwi 2011, o 21:16

Poza tym wydaje mi się, że i tak większość graczy WoW, która opłaca abonament, kupując Diablo 3, wcale nie przestanie płacić za WoW. W końcu można grać i w to, i w to... i uzależnienie pozostanie ;) najwyżej się nabawią nowego ;)
I barely escaped from ....... the Butcher...!
Diablo | Diablo 3 Exp | Diablo 3 Gem Calculator | Torchlight 2 | Shakes & Fidget | WarCraft 2 | Knight Online
Avatar użytkownika
Kalais
Właściciel Biblioteki
 
Posty: 595
Dołączył(a): 24 cze 2010, o 01:56
Lokalizacja: Tristram

Re: Diablo 3 - klimat i mody

Postprzez UglukHa » 30 kwi 2011, o 08:52

WoW musi robic caly czas nowe dodatki, bo coraz wiecej ludzi sie nudzi. Ja juz np nie gram, nawalalem w Cata, ale juz sie znudzil. czekam na d3 i tl2 i w wow wcale nie gram.
Death and Decay -_-'
Avatar użytkownika
UglukHa
Winged Demon
 
Posty: 168
Dołączył(a): 25 cze 2010, o 10:21

Re: Diablo 3 - klimat i mody

Postprzez Aragorth » 2 maja 2011, o 11:51

z WoWem to jest tak za grasz, potem Ci sie nudzi, a poniewaz caly czas sa rozne zmiany, to po jakims czasie czesc tych co odeszla i tak wraca, i tak w kolko :) ja sam juz wracalem 4 razy :)

Gwalchjuni zgadzam sie z tym co napisales :) Kupia wapniaki i bedzie masa nowych ktorzy dopiero teraz poznaja tę serie i mozliwe ze pokochaja tak jak my :) Takze spolecznosc D3 moim zdaniem bedzie tez bardzo liczna. Oczywiscie nie taka jak WoWa.
Avatar użytkownika
Aragorth
Plague Eater
 
Posty: 31
Dołączył(a): 15 sie 2010, o 19:54

Re: Diablo 3 - klimat i mody

Postprzez Przeor-ME » 4 maja 2011, o 08:58

co by nie bylo na pewno nie straca na tej grze
milion fanow na facebooku, casuale i wow players tez na pewno sie skusza...
Avatar użytkownika
Przeor-ME
Acid Beast
 
Posty: 126
Dołączył(a): 9 sie 2010, o 12:44

Re: Diablo 3 - klimat i mody

Postprzez Migoq » 12 wrz 2011, o 12:30

Popatrzcie , tyle czekania , tyle slow "d3 nie wyjdzie za mojego zycia" , a tutaj duplo zbliza sie wielkimi krokami ;). Po filmikach i livestreamach takze optuje troche za tym iz jest zbyt kolorowe , ale poprawili sie w tej gestii w porownaniu do pierwszych screenow. Nie mniej jednak dialogi to faktycznie porazka , choc lepsze to niz milczace cala gre postacie , z jednym tekstem gdy pierwszy raz wychodza z poczatku nowego aktu. Cukierkowo...jest nieco , ale zobaczymy czy bedzie sie dalo cos z tym zrobic , wiele gier ma teraz w opcjach rozne rzeczy do ustawiania poziomu "mrocznosci" i brutalnosci. Czy dzieci 12+ sa "targetem"? O tyle o ile kogos to obchodzi , jezeli by dodali tu i tam rozne "straszne" rzeczy to pegi by tego nie puscilo na 12+ , tylko - jak powiedzialem - kogo to obchodzi. Mnie ciekawi perspektywa gry przegieta postacia - bo od monka NIC mnie nie odciagnie. W kazdej grze jesli jest karateka , ktory z gola klata zabija golymi rekoma smoka , to moja postac ;P. Wracajac do modow...coz , starcraft byl kierowany przede wszystkim na arene esportowa i nie ma co do tego watpliwosci , dlatego zapewne dali tam pelne wsparcie do tworzenia nowych map , pvp w diablo 3 ma byc czysto for fun , albo bez albo z lekkim balansowaniem. Poza tym , czy do d2 bylo wsparcie modderskie? Nie , tylko tutaj narzuca sie to iz byly to dwie rozne epoki , a z tym jak dziala nowy bnet nie sadze iz w ogole bedziemy miec dostep z naszego dysku do niektorych plikow...chociaz pozyjemy zobaczymy.

Wielki offtop:
Ciesze sie widzac iz Biblioteka odzyla , choc po datach patrze iz juz spory czas temu , lecz nie spogladalem tu regularnie ;). Ile to nickow z tego forum pamietam (z tego miejsca chce powiedziec wielkie "czesc") , choc mnie raczej byc moze skojarzy ta i tamta osoba z twierdzy d2 gdy byl eastern sun. Oby d3 gdy wyjdzie rozkrecilo wszystko i dalo jakas "wariacje" POL-1 , choc ja maluczki niewiele z owego POL-1 widzialem , lecz troche sie tam posiedzialo ;). Kto to wie , moze w koncu rozwiaze sie tajemnica Map of the Stars?
Migoq
Skeleton
 
Posty: 2
Dołączył(a): 12 wrz 2011, o 12:14

Re: Diablo 3 - klimat i mody

Postprzez Kalais » 2 paź 2011, o 20:58

Migoq, witamy witamy :)
Było małe odżycie BK, ale tak samo jak gra, wszyscy się starzeją ;) i już nie jest tak aktywnie. Ale pewnie jak wyjdzie D3 to trochę się będzie działo, sporo chętnych do wspólnego grania, oby czasu nie brakło :)
I barely escaped from ....... the Butcher...!
Diablo | Diablo 3 Exp | Diablo 3 Gem Calculator | Torchlight 2 | Shakes & Fidget | WarCraft 2 | Knight Online
Avatar użytkownika
Kalais
Właściciel Biblioteki
 
Posty: 595
Dołączył(a): 24 cze 2010, o 01:56
Lokalizacja: Tristram

Poprzednia strona

Powrót do Diablo 3 (stare zapowiedzi, Blizzcony, arty, Beta)



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron