Battle.net w Diablo 3

Archiwalne dyskusje o Diablo 3 z czasów, gdy niecierpliwie czekaliśmy na D3.

Battle.net w Diablo 3

Postprzez Kalais » 6 wrz 2010, o 11:31

Na zaprzyjaźnionym forum angrenostu pojawił się ciekawy post użytkownika o nicku Ness o nowym battle.net w sc2, i tym jaki może mieć wpływ on na bnet w diablo 3.

Ness napisał(a):Jako ze jestem (nie)szczesliwym posiadaczem SC2 to moze napisze o tym co moze on miec wspolnego (w jakims stopniu) z D3 czyli nowej odslonie battle.net

Po pierwsze i najwazniejsze nie ma chatroomow.
Nie ma i c**j ze sie tak wyraze nieparlametarnie.
Myslalem ze mam downa i potrafie tego znalezc wsrod innych jakze potrzebnych opcji typu dodaj znajomego z fajsbooka ale niestety.
Nie ma.
Konsekwencje tego faktu wiadome.
Powody dla ktorych blizz nie uwzglednil czy uznal za niepotrzebna absolutnie podstawowej funkcji serwisu sa mi nie znane.
Niby ma sie pojawic pozniej.
Mieli widac za malo czasu przez te 5 lat produkcji zeby go jednak uwzglednic w wyjsciowym produkcie...

Nastepna sprawa nie mozna przeskakiwac miedzy realmami.
Dla wiekszosci to ryba ale jednak nawet jak ktos nie gral na innym reamie to fajnie jak ktos z niego gra u nas.
W D2C troche koreancow siedzialo na euro a im wiecej tym ppl tym zawsze fajnie (szczegolnie jak trzeba cos zhandlowac ;F). Tego najlpewniej nie uswiadczymy. Niby blizz zarzeka sie ze bedzie w SC2 ale cos mi sie nie chce wierzyc bo stoi za tym bezposrednio kasa (roznica miedzy $ a euro na przyklad).

Wsparcia dla klanow nyet.
Dodawania tagow nie ma, co ciekawsze nie ma tez w profilu pola zeby sie tym pochwalic (czy czymkolwiek innym)
Kanalow wlasnych tez nie ma, po co. Siedzta w 20 osob na voice chat proponuje blizz.
Podobno ma sie pojawic, tez widac mieli za malo czasu zeby to zrobic out of the box.


Do tego mi osobscie zalazl SC2 za skore tym ze sie non-stop zawiesza.
Nie tylko sie zawisze ale funduje kompowi twardy reset co w sumie przed zapoznaniem sie z tym 'hitem' spotkalo mnie w W7 slownie raz JEDEN.
SC juz kilkanascie przez te pare dni.
Brawo blizz.
Odpowiedzi czy sugestii na forach ze strony blizza tez nie ma.
W przyklejonym known issues wzmianki o tym nie ma. Widac gry blizza sie nie zawieszaja z zasady.
Nawet nie sa laskawi napisac posta w odpowiednim temacie.
Dali dupy (nie przypominam sobie niczego takiego przy diablo czy warcrafcie) i chowaja glowy w piasek.

Sa za to achievmenty w ilosciach hurtowych.
Na nie jakos mieli czas.
I barely escaped from ....... the Butcher...!
Diablo | Diablo 3 Exp | Diablo 3 Gem Calculator | Torchlight 2 | Shakes & Fidget | WarCraft 2 | Knight Online
Avatar użytkownika
Kalais
Właściciel Biblioteki
 
Posty: 595
Dołączył(a): 24 cze 2010, o 01:56
Lokalizacja: Tristram

Re: Battle.net w Diablo 3

Postprzez Noktis » 6 wrz 2010, o 12:55

Chat będzie dodany, ale znając Blizzard, to bym się nie zdziwił, że za ten bonus trzeba będzie zapłacić dodatkową kasę.
Diablo 1 Hellfire - Kronika
Diablo 1 Mod - The Awakening
Avatar użytkownika
Noktis
Death Wing
 
Posty: 201
Dołączył(a): 15 sie 2010, o 20:32

Re: Battle.net w Diablo 3

Postprzez UglukHa » 6 wrz 2010, o 16:59

Mi SC2 chodzi bez problemow. Chatow troche brakuje rzeczywiscie. Z drugiej strony nie ma spamu jak w d2.

Przez te 5 lat facebooka implementowali ;)
Death and Decay -_-'
Avatar użytkownika
UglukHa
Winged Demon
 
Posty: 168
Dołączył(a): 25 cze 2010, o 10:21

Re: Battle.net w Diablo 3

Postprzez Kalais » 6 wrz 2010, o 20:55

Z tym czatem myślę, że dlatego są takie szopki, bo jak wejdziesz teraz na Diablo 2 kanał to jest full zaspamowany botami z ofertami sprzedaży itemów. Kontrolowanie tego, bany itd. - do tego trzeba ludzi, czyli wywalanie kasy. Dodatkowo odstrasza to nowych graczy. Nie można ani normalnie pogadać, ani się o coś zapytać, bo Twoja wiadomość znika w parę sekund z ekranu.

Moim zdaniem jeszcze nie do końca wiedzą jak to rozwiązać, albo testują jakieś nowe rozwiązania. Tak jak mają wymyślić jakiś system a'la dom aukcyjny do Diablo 3, żeby łatwo można było kupować i sprzedawać przedmioty, a nie właśnie spamować na czacie...
I barely escaped from ....... the Butcher...!
Diablo | Diablo 3 Exp | Diablo 3 Gem Calculator | Torchlight 2 | Shakes & Fidget | WarCraft 2 | Knight Online
Avatar użytkownika
Kalais
Właściciel Biblioteki
 
Posty: 595
Dołączył(a): 24 cze 2010, o 01:56
Lokalizacja: Tristram

Re: Battle.net w Diablo 3

Postprzez Model » 7 wrz 2010, o 16:23

Dodadza, razem z Heart of the swarm;p. Nie sadze, zeby dodali, bo maja w dupie ludzi z sc1 i fanow a zrobili gierke dla fanboyow i dzieciakow, ktore sie jaraja grafika.
Sam interfejs jest tak porazkowy, ze znalezc tam cokolwiek bez mapy i jakiejs instrukcji graniczy z cudem.
Gdzie LAN? skoro maja w dupie piractwo, bo wychodza z zalozenia, ze i tak obejda zabezpieczenia
Gdzie cross-realm-play? Spoko, musze kupic 4wersje sc, zeby moc pograc ze znajomymi z USA czy Azji xd
Gdzie lobby? Jeden z lead game designerow: you seriously want chat????
Gdzie mozliwosc zakladania custom game z haslem?
Za to mozesz pogadac ze znajomymi z WoW'a i jest integracja z facebookiem;d.
Sry, to nie temat o sc;p

Kalais nietrafiony argument, bo pomijajac "obecne" czasy, gdzie faktycznie botow jest kurwiliard, a i tak wszystko sie rozgrywa na privach, to wczesniej byli moderatorzy na kanalach, a teraz wszystko irc/prywatne kanaly. Zreszta jak sam napisales "handel itemami/lvl/softem", a w rts'ach to raczej rozmowa o taktach, umawianie na gry, analiza repkow a nie spam:)

A co do "domow aukcyjnych", to sa naprawde szybcy, bo tego typu rozwiazania to sa juz od tysiecy lat, tyle, ze jak postawisz stoisko w jakims mmo, to masz z 5-10 przedmiotow na krzyz do wystawienia, a serwer handlowy tak zapchany, ze nawet hi-endowe kompy nie wyrabiaja;d.

Zobaczymy jak bedzie, ale poki co bn 2.0 to fail stulecia i 2kroki wstecz w stosunku do poprzednikow, juz ten z wc3 byl porazka, a nowy idzie jeszcze dalej w strone EPIC faila. Najlepszy dotychczas stworzony jest bn w wersji sc;|. Wygodny, przejrzysty, z duza iloscia mozliwosci i komend.

Jak bn w d3 ma wygladac tak jak w sc2, to dziekuje postoje, wracam do single player.
Model
Plague Eater
 
Posty: 39
Dołączył(a): 7 wrz 2010, o 16:11

Re: Battle.net w Diablo 3

Postprzez Kalais » 8 wrz 2010, o 21:58

Model napisał(a):Gdzie mozliwosc zakladania custom game z haslem?

o, nawet tego nie ma? lol
Powiedziałem sobie, że nie dotknę sc2, dopóki nie skończe pisać mojej nieszczęsnej mgr ;)
Pewnie jeszcze tu podopisuję trochę za miesiąc ;)

Model napisał(a):Kalais nietrafiony argument, bo pomijajac "obecne" czasy, gdzie faktycznie botow jest kurwiliard, a i tak wszystko sie rozgrywa na privach, to wczesniej byli moderatorzy na kanalach, a teraz wszystko irc/prywatne kanaly. Zreszta jak sam napisales "handel itemami/lvl/softem", a w rts'ach to raczej rozmowa o taktach, umawianie na gry, analiza repkow a nie spam:)

tzn. który jest nietrafiony? Bo piszesz tak jak byś się ze mną zgadzał :)
Zasadniczo to tylko te boty/reklamy/spam są dla mnie jedynym sensownym wytłumaczeniem czemu Blizz nie zrobił czata w sieciowej grze. W ogóle nie rozumiem jak można wypuścić online grę bez czata.

Model napisał(a):A co do "domow aukcyjnych", to sa naprawde szybcy, bo tego typu rozwiazania to sa juz od tysiecy lat, tyle, ze jak postawisz stoisko w jakims mmo, to masz z 5-10 przedmiotow na krzyz do wystawienia, a serwer handlowy tak zapchany, ze nawet hi-endowe kompy nie wyrabiaja;d.

No tak, ale można to rozwiązać różnie. Może być tak jak mówisz, ale to słabe rozwiązanie, poza tym d3 to nie mmo. Można też zrobić interface z tabelkami, wkładasz przedmiot, ceny minimalną/maksymalną, idziesz spać, wyłączasz grę, a Twój item jest widoczny w systemie aukcyjnym i tak, coś jak allegro. A zrobienie takiego systemu, testowanie tego, zabezpieczenie przed dupowaniem/scamowaniem itd. to już naprawdę sporo roboty imho.

Model napisał(a):Zobaczymy jak bedzie, ale poki co bn 2.0 to fail stulecia i 2kroki wstecz w stosunku do poprzednikow, juz ten z wc3 byl porazka, a nowy idzie jeszcze dalej w strone EPIC faila. Najlepszy dotychczas stworzony jest bn w wersji sc;|. Wygodny, przejrzysty, z duza iloscia mozliwosci i komend.

No właśnie, trzeba poczekać i zobaczyć c tam wymyślą ;) A mi się podoba bnet z privów typu PvPGN najbardziej. Dużo więcej komend niż normalnie.
I barely escaped from ....... the Butcher...!
Diablo | Diablo 3 Exp | Diablo 3 Gem Calculator | Torchlight 2 | Shakes & Fidget | WarCraft 2 | Knight Online
Avatar użytkownika
Kalais
Właściciel Biblioteki
 
Posty: 595
Dołączył(a): 24 cze 2010, o 01:56
Lokalizacja: Tristram

Re: Battle.net w Diablo 3

Postprzez Model » 8 wrz 2010, o 23:20

no te sa najlepsze, bo Blizz swojego z d1/sc skrajal coraz bardziej z kolejnymi patchami, no a mowie o tym co oni wydali, bo PvPGN to marzenie;d. Takie allegro jest najfajniejszym rozwiazaniem, tyle, ze Blizz w ogole nie czerpie z lat doswiadczen i robia wszystko postawione na glowie;/, a w przypadku takiego domu szukanie "rare" itemkow to niezly fail moze byc.
Model
Plague Eater
 
Posty: 39
Dołączył(a): 7 wrz 2010, o 16:11

Re: Battle.net w Diablo 3

Postprzez Przeor-ME » 9 wrz 2010, o 10:59

mnie ten brak czatu jakos nie razi. i tak zawsze na gry umawiam sie przez gg albo telefon, a z nieznajomymi w diablo nie gram :P a spamowac wole na forum niz z dzieciakami i botami w grze
jakis czas temu wszedlem na d2 bnet to zupelnie nie rozumielem co sie tam dzieje, same jakies literki i cyferki i co jakis czas cos o sms i sprzedazy o.O na ch%$ mi takie cos?
Avatar użytkownika
Przeor-ME
Acid Beast
 
Posty: 126
Dołączył(a): 9 sie 2010, o 12:44

Re: Battle.net w Diablo 3

Postprzez Kalais » 9 wrz 2010, o 20:58

I właśnie dlatego prawdopodobnie chatu w SC2 na razie nie ma :P
I barely escaped from ....... the Butcher...!
Diablo | Diablo 3 Exp | Diablo 3 Gem Calculator | Torchlight 2 | Shakes & Fidget | WarCraft 2 | Knight Online
Avatar użytkownika
Kalais
Właściciel Biblioteki
 
Posty: 595
Dołączył(a): 24 cze 2010, o 01:56
Lokalizacja: Tristram

Re: Battle.net w Diablo 3

Postprzez Model » 9 wrz 2010, o 23:22

nie ma, bo zrobili auto match making i durna /f liste, gdzie Ci sie otwiera z boku smieszne male okienko gdzie mozesz z kims z f listy gadac, co nie dosc, ze jest nie wygodne, to jeszcze wkurwiajace;p. No i oczywiscie integracja z facebookiem i znajomymi z WoW'a;d, rotfl
Model
Plague Eater
 
Posty: 39
Dołączył(a): 7 wrz 2010, o 16:11

Re: Battle.net w Diablo 3

Postprzez UglukHa » 9 wrz 2010, o 23:37

Mozna miec tylko nadzieje, ze do czasu wydania d3 wyciagna jakies wnioski z battle.net 2.0 z sc2 i lepiej go zainmplementuja w diabelku... Chociaz zaczynam miec coraz wieksze obawy...
Death and Decay -_-'
Avatar użytkownika
UglukHa
Winged Demon
 
Posty: 168
Dołączył(a): 25 cze 2010, o 10:21

Re: Battle.net w Diablo 3

Postprzez johny » 10 wrz 2010, o 15:57

Model, wchodzisz do lobby z zaproszonym kolega i dopóki nei wciśniesz "open to public", gra nie będzie upubliczniona... odpowiednik gry z hasłem.

Druga sprawa. Brak czatu w D3, mi osobiście by odpowiadał, gra byłaby bardziej klaustrofobiczna i doceniało by się gry publiczne, w których poznawalibyśmy ludzi. Na czatach czesto przesiadują spamerzy, nieokrzesane dzieci i boty...

Oczywiscie, nie można wykluczyc, ze te nieznosne scierki, beda zaklucac spokoj w grach, wchodzac i spamujac... Nie da sie z tym wygrac, ale ograniczenie braku czatu, redukuje to gowno do minimum.

Z drugiej strony, odbiera sie dusze grze i interakcji w niej. Wszystko ma swoja cene. Taka jest domena tej rzeczywistosci. pozdr
johny
Ghoul
 
Posty: 18
Dołączył(a): 26 sie 2010, o 08:13

Re: Battle.net w Diablo 3

Postprzez UglukHa » 11 wrz 2010, o 01:39

Brak chat ma plusy i minusy.
johny napisał(a):Na czatach czesto przesiadują spamerzy, nieokrzesane dzieci i boty...

To przemawia za wywaleniem chatu.

A za przywroceniem, umawianie sie na gry i poznawanie nowych ludzi.

Jeszcze jak o tym mysle, i zrobia jakis system dobierania w d3 jak w sc2, to mozna dojrzec jakies pozytywy tego. Jak bedziesz miec lvl 70 to na pewno nie wyladujesz z botem lvl 1, ktory spamuje ze sprzedaje jakies smieci za sms, w jednej grze.
Death and Decay -_-'
Avatar użytkownika
UglukHa
Winged Demon
 
Posty: 168
Dołączył(a): 25 cze 2010, o 10:21

Re: Battle.net w Diablo 3

Postprzez Model » 12 wrz 2010, o 13:43

omg, wiem jak wyglada sc2, bo gralem o_O, tak samo badziewnie jak wc3. Co mi po "nieupublicznionej" grze, jak musze dodac kogos do f listy, zeby dopiero pozniej moc go zaprosic do gry. To niby jak mam poznac ludzi na sc2? Ze juz nie wpsomne o tym, ze gry rankingowej/ligowej nie zagrasz inaczej niz przez matchmaking. Chce zagrac na rankingu 1v1 z kolega i nie moge. Gra z haslem i chat to jest najprostsze i najwygodniejsze rozwiazanie jakie dotychczas wymyslili, poza tym co za problem ustawic kicki za spam/flooda? na d1 i sc sa.
spam glownie leci na "publicznych" kanalach, widziales kiedykolwiek spam na d1, sc czy wc3? Bo ja nie. Poza tym zanim wydadza "haxy" i reklamy do d3 to minie troche czasu i i tak wiekszosc sie poprzesiada na prywatne kanaly/irc jak w d2, wiec takie tlumaczenie jest bez sensu.
W d2 mozesz zalozyc ograniczenie lvl i prywatny kanal z opem, problem? o_O
Blizzard zamiast czerpac z lat doswiadczen swoich i calego rynku, to wymysla idiotyczne rozwiazania, ktore cofaja gaming do dekady kamienia lupanego.
Rozwiazania z sc1+pvpgn+matchmaking, bylo by super
Model
Plague Eater
 
Posty: 39
Dołączył(a): 7 wrz 2010, o 16:11

Re: Battle.net w Diablo 3

Postprzez Noktis » 12 wrz 2010, o 16:44

I tak wole "Dark Colony" :D
Diablo 1 Hellfire - Kronika
Diablo 1 Mod - The Awakening
Avatar użytkownika
Noktis
Death Wing
 
Posty: 201
Dołączył(a): 15 sie 2010, o 20:32

Następna strona

Powrót do Diablo 3 (stare zapowiedzi, Blizzcony, arty, Beta)



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron