Afera o kolory w Diablo 3 (uwaga duze obrazki)

Archiwalne dyskusje o Diablo 3 z czasów, gdy niecierpliwie czekaliśmy na D3.

Afera o kolory w Diablo 3 (uwaga duze obrazki)

Postprzez UglukHa » 11 wrz 2010, o 20:34

Szukajac jakis nowych informacji o Diablo, trafilem na bloga mtv (tam o tym pisza) :shock: i mi sie przypomniala petycja o zmiane kolorow. Kojarzycie, tu chyba bylo ze 2 lata temu?

http://www.petitiononline.com/d3art/petition.html

63040 Total Signatures


Generalnie fani sa niezadowoleni z kolorow w d3, ze niby za malo mrocznie i za kolorowo. :? Nawet sie tam sam podpisalem. Ale moim zdaniem wcale nie wyglada to az tak zle, a nawet bardzo klimatycznie sie zapowiada. Kolorowe to jest diablo 2. Smieszy mnie ze ludzie grajacy w d2 protestuja ze d3 jest kolorowe. To przeciez absurd :twisted: . Pierwsze lepsze screeny z d2 z googla: :geek:

Obrazek

Obrazek

Poprawione przez fanow screeny z d3, wygladaja super, ale czy oryginaly sa zle? Moim zdaniem nie. Torchlight jest kolorowy, ale d3 jest w sam raz, nie ma mroku jak w d1, ale jest wystarczajaco klimatycznie imho

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

p.s. chyba z 30 minut pisalem tego posta :shock: z tymi screenami qpa roboty, ale ladnie jest, co? :mrgreen:
klikac na obrazki po duze wersje
Death and Decay -_-'
Avatar użytkownika
UglukHa
Winged Demon
 
Posty: 168
Dołączył(a): 25 cze 2010, o 10:21

Re: Afera o kolory w Diablo 3 (uwaga duze obrazki)

Postprzez Negatsu » 11 wrz 2010, o 21:29

Na tych obrazkach obie wersje wygladaja super. Juz mogliby wydac wreszcie trojke!
And the Heavens shall tremble!
Negatsu
Scavenger
 
Posty: 25
Dołączył(a): 19 sie 2010, o 19:21

Re: Afera o kolory w Diablo 3 (uwaga duze obrazki)

Postprzez Przeor-ME » 14 wrz 2010, o 21:35

ja powiem tak
pierwsze co mam po obejrzeniu tych obrazkow to zbiera mi sie na wymioty jak widze d2

d3, obie wersje sa niezle, jasne ze mroczna jest bardziej klimatyczna. ok. ale to nie przerobione jest git, szczegolnie mrocznie tez jest w tym filmiku o craftingu, jak bedzie taki klimat - to ja jestem za.
Avatar użytkownika
Przeor-ME
Acid Beast
 
Posty: 126
Dołączył(a): 9 sie 2010, o 12:44

Re: Afera o kolory w Diablo 3 (uwaga duze obrazki)

Postprzez Kazak » 15 wrz 2010, o 00:42

Mi tak bardzo nie przeszkadzają kolory, co sama grafika. Wygląda to wszystko takie plastikowe i sztuczne ala WoW. Zresztą, zauważyłem, że wszystkie stare gry Blizzarda wyglądały mroczniej, nawet taki Warcraft 2 momentami. A to wszystko dlatego, że nie posługiwali się tym gównianym enginem od WoW'a. Wystarczyłaby realistyczna grafika i mrok sam by się znalazł.
Kazak
Skeleton
 
Posty: 3
Dołączył(a): 31 sie 2010, o 20:11

Re: Afera o kolory w Diablo 3 (uwaga duze obrazki)

Postprzez UglukHa » 15 wrz 2010, o 11:02

Imho grafika i kolory sie ze soba lacza ;)
Blizz ma swoj specyficzny klimat, juz wlasnie w war2 mozna bylo zobaczyc ten rysunkowy styl, pozniej w war3 sie to rozwinelo. Mi sie to calkiem podoba. Chcociaz widzialem taki mod do war3 zmieniajacy grafike na bardziej realistyczna i musze przyznac, ze wygladalo to duuuzo lepiej od oryginalu.

D1 mialo styl taki bardziej w realistyczne klimaty.

D2 bylo jakas hybryda, kolorowe i plastikowe, ale jeszcze nie takie cartoonowe.

A D3 to cos pomiedzy warcraft a D1 imho :twisted:
Death and Decay -_-'
Avatar użytkownika
UglukHa
Winged Demon
 
Posty: 168
Dołączył(a): 25 cze 2010, o 10:21

Re: Afera o kolory w Diablo 3 (uwaga duze obrazki)

Postprzez Noktis » 15 wrz 2010, o 12:40

UglukHa Czemu wyciągasz takie czerstwe tematy sprzed ponad półtora roku. Nie wiem czy jest sens pisania na sile tematów.

Atak przy okazji tutaj filmik ze zmieniona paleta.

Część druga:
http://www.youtube.com/watch?v=yg4YPvj_cEs
Diablo 1 Hellfire - Kronika
Diablo 1 Mod - The Awakening
Avatar użytkownika
Noktis
Death Wing
 
Posty: 201
Dołączył(a): 15 sie 2010, o 20:32

Re: Afera o kolory w Diablo 3 (uwaga duze obrazki)

Postprzez UglukHa » 15 wrz 2010, o 13:59

Noktis napisał(a):UglukHa Czemu wyciągasz takie czerstwe tematy sprzed ponad półtora roku. Nie wiem czy jest sens pisania na sile tematów.

Posty nalezy tez czytac, a nie tylko ogladac obrazki ;)
UglukHa napisał(a):Szukajac jakis nowych informacji o Diablo, trafilem na bloga mtv (tam o tym pisza) :shock: i mi sie przypomniala petycja o zmiane kolorow. Kojarzycie, tu chyba bylo ze 2 lata temu?
Death and Decay -_-'
Avatar użytkownika
UglukHa
Winged Demon
 
Posty: 168
Dołączył(a): 25 cze 2010, o 10:21

Re: Afera o kolory w Diablo 3 (uwaga duze obrazki)

Postprzez Model » 15 wrz 2010, o 15:27

d2 jest kolorowe, ale jeszcze jakos wyglada (poza druidem, ktory w instrukcji i fan artach wyglada jak brodaty brat barba, a w grze jest podstarzalym, kulejacym lesniczym;p, zrobionym na bazie necra). A d3 na chwile obecna wyglada na pedalskiego, wypackanego, slodziutkiego WoW'a. Olac grafe, chodzi o palety kolorow, zamiast tych drazniacych pasteli, wziac jakies bardziej naturalne barwy.
Poza tym temat z dupy;p, a Blizz i tak olal
Model
Plague Eater
 
Posty: 39
Dołączył(a): 7 wrz 2010, o 16:11

Re: Afera o kolory w Diablo 3 (uwaga duze obrazki)

Postprzez Kalais » 17 wrz 2010, o 21:25

Bo ja wiem, Diablo 2 dla mnie nawet jak wyszło wyglądało paskudnie. Teraz, gdy postęp technologiczny jest naprawdę ogromny, D2 wygląda żałośnie.

A jak wygląda d3? "na pedalskiego, wypackanego, slodziutkiego WoW'a" z tym się nie zgodzę. Moim zdaniem wygląda całkiem nieźle i dużo mroczniej od WoWa. Paleta kolorów nie odpowiada? Wchodzisz w ustawienia karty i zmieniasz suwaczkami wartości dla kolorów ;) Widziałem nawet taki filmik na youtube jak gość sobie robił jaja z tej petycji i zmieniał jasność i kontrast w monitorze... Poza tym w nowych monitorach masz często predefiniowane ustawienia tonacji kolorów, jednym przyciskiem wszystko można zmienić na buro-szare.

Kolory i tak wyglądają u każdego użytkownika inaczej. Pracując jako grafik coś o tym wiem. Co z tego, że mam skalibrowany monitor i widzę jakie są użyte kolory, jak u pana Stefana wszystko ma inne barwy, bo ma rozregulowany monitor, i jasność i kontrast wywalone na maksa, i się pyta czemu użyłem pomarańczowej żarówy zamiast krwistego czerwonego... Temat rzeka, nie będę robił offtopica ;)

Btw. pewnie zaraz po wyjściu d3 pojawi się mod podmieniający teksturki na mroczne, i wszyscy będą zadowoleni :)
I barely escaped from ....... the Butcher...!
Diablo | Diablo 3 Exp | Diablo 3 Gem Calculator | Torchlight 2 | Shakes & Fidget | WarCraft 2 | Knight Online
Avatar użytkownika
Kalais
Właściciel Biblioteki
 
Posty: 595
Dołączył(a): 24 cze 2010, o 01:56
Lokalizacja: Tristram

Re: Afera o kolory w Diablo 3 (uwaga duze obrazki)

Postprzez Noktis » 17 wrz 2010, o 22:03

Bo ja wiem, Diablo 2 dla mnie nawet jak wyszło wyglądało paskudnie. Teraz, gdy postęp technologiczny jest naprawdę ogromny, D2 wygląda żałośnie.
Piąty akt jest fajny przecież ;]
Temat rzeka, nie będę robił offtopica
Ja chętnie przeczytam ;]

Btw. pewnie zaraz po wyjściu d3 pojawi się mod podmieniający teksturki na mroczne, i wszyscy będą zadowoleni
Chyba że D3 będzie crapem ;]

W ogóle ciekawi mnie czy dodadzą do D3 jakieś narzędzia modderskie :D Znając politykę blizzarda to raczej nie... PhrozenKeep chcieli chyba zamknąć bo blizzardowi nie pasowało to co oni tam robią.(coś takiego obiło mi się o uszy, nie wiem czy to prawda)
Diablo 1 Hellfire - Kronika
Diablo 1 Mod - The Awakening
Avatar użytkownika
Noktis
Death Wing
 
Posty: 201
Dołączył(a): 15 sie 2010, o 20:32

Re: Afera o kolory w Diablo 3 (uwaga duze obrazki)

Postprzez Kalais » 17 wrz 2010, o 22:37

Noktis napisał(a):Piąty akt jest fajny przecież ;]

Szczerze? To nie pamiętam jak wygląda akt 5, parę lat minęło jak przeszedłem dwójkę za drugim podejściem (za pierwszym nie dałem rady z nudów), kolejne podejścia kończyły się na drugim akcie heh... Ja naprawdę byłem na maxa zawiedziony dwójką, zupełnie mnie nie wciągnęła.
Ja chętnie przeczytam ;]

hehe

Chyba że D3 będzie crapem ;]

Nawet jak będzie, dzieci z D2 będą grać na pewno w D3, garstka hardcorowych fanów rządnych mroku, albo się przyzwyczai albo zmoduje wygląd imho. Wydaje mi się nie możliwe, żeby gra była crapem w komercyjnym znaczeniu, mają doświadczenie z WoWa jak złapać 11 milionów graczy. Co to jest 60k ( z czego pewnie spory procent podpisał się parę razy) ludzi z petycji... Blizz ma w dupie taką mniejszość i robi grę, która wciągnie miliony na długi czas. I wiedzą jak to zrobić. Mają jeszcze beta testy i patche...

W ogóle ciekawi mnie czy dodadzą do D3 jakieś narzędzia modderskie :D Znając politykę blizzarda to raczej nie... PhrozenKeep chcieli chyba zamknąć bo blizzardowi nie pasowało to co oni tam robią.(coś takiego obiło mi się o uszy, nie wiem czy to prawda)

Nie chce mi się szukać, ale Jay Wilson chyba mówił w którymś wywiadzie, że nie chcą w ogóle modowania Diablo 3, i nie udostępnią nic jak np do Wowa. Ale imho mody i tak wyjdą, tyle, że będzie trochę trudniej je robić.

A tak na marginesie, mam wrażenie, że właśnie Runic Games tak ciągle mówi w wywiadach, że udostępnią narzędzia do modowania Torchlight 2, bo wiedzą, że to jedno z pól gdzie TL2 na pewno wygra z D3, i mają nadzieję, że to przyciągnie więcej ludzi.
I barely escaped from ....... the Butcher...!
Diablo | Diablo 3 Exp | Diablo 3 Gem Calculator | Torchlight 2 | Shakes & Fidget | WarCraft 2 | Knight Online
Avatar użytkownika
Kalais
Właściciel Biblioteki
 
Posty: 595
Dołączył(a): 24 cze 2010, o 01:56
Lokalizacja: Tristram

Re: Afera o kolory w Diablo 3 (uwaga duze obrazki)

Postprzez Noktis » 18 wrz 2010, o 11:29

A tak na marginesie
A tak na marginesie, :D to wiadomo dlaczego twórcy TL odeszli z Blizzarda? Przecież oni pracowali przy D1, D2...
Diablo 1 Hellfire - Kronika
Diablo 1 Mod - The Awakening
Avatar użytkownika
Noktis
Death Wing
 
Posty: 201
Dołączył(a): 15 sie 2010, o 20:32

Re: Afera o kolory w Diablo 3 (uwaga duze obrazki)

Postprzez Kalais » 18 wrz 2010, o 11:53

Z tego co pamiętam, to był jakiś konflikt interesów z Activsion? Vivendi? Kazali im anulować jakąś grę, którą robili, poza tym od jakiegoś czasu myśleli o zrobieniu czegoś nowego. Pewnie poszło po prostu też o kasę. Jak są właścicielami to mają więcej z każdej sprzedanej gry.

Nie jestem pewien czy nie chodziło o Hellgate...

Oni parę firm po drodze założyli ;)
I barely escaped from ....... the Butcher...!
Diablo | Diablo 3 Exp | Diablo 3 Gem Calculator | Torchlight 2 | Shakes & Fidget | WarCraft 2 | Knight Online
Avatar użytkownika
Kalais
Właściciel Biblioteki
 
Posty: 595
Dołączył(a): 24 cze 2010, o 01:56
Lokalizacja: Tristram

Re: Afera o kolory w Diablo 3 (uwaga duze obrazki)

Postprzez Model » 18 wrz 2010, o 18:25

Kal wiadomo, ze inaczej bedzie wygladac na Mac'u kogos, kto sie zajmuje DTP, inaczej u grafika co ma monitor za 3k+ i poptrzestawiane palety w monitorze i kolory fabrycznie na karcie.
Mowie o zwyklym przecietnym userze co instaluje i chce grac. Dla mnie to wyglada po prostu oblesno-cukierkowo-wowowato, w sensie kolory sa takie az mdle-drazniace. Nie chodzi mi zaraz o gamma -30 na monitorze i mazanie czarna farba wszystkich efektow swietlnych;p, tylko o jakies normalne odcienie.
A co do d2, no to w porownaniu z 1 na dziendobry to szok, zupelnie inna niz 1 i na poczatku wypada blado, jak pograsz dluzej to nie jest zle, a niektore rzeczy naprawde sa ladne (mi np bardzo podobal sie Mefisto, czesc potworow, grafiki itemow i animacje/wyglad CZARNUCHA;d), oczywiscie sa kolorowe faile w postaci komnaty Baala, ale to wyglada jak kupa od patcha 1.10 czy np Dzungla Lupiezcow, no ale bez jaj, D3 wyglada jak WoW w mniejszej skali, juz WC3 byl mniej gejowaty;/, bez konieczosci "prostej" zmiany palety:).
Dobra, starczy pierdolenia;p
Pozdrawiam mame,tate i cyklistow:D

a Blizz na pewno zarobi kupe kasy, bo ludzie lykaja od Blizza wszystko jak leci;/, nawet jak bedzie badziewiem
Model
Plague Eater
 
Posty: 39
Dołączył(a): 7 wrz 2010, o 16:11

Re: Afera o kolory w Diablo 3 (uwaga duze obrazki)

Postprzez johny » 19 wrz 2010, o 21:00

A wyszlo cos "badziewiatego" od Blizzarda ?
Nie sądze/ Mylisz się.
Ludzie mają po prostu różne zdania i potrzeby.
WoWa nie lubie ale na oewno jest bardzo nowatorski w wielu przypadkach.
Tibii nie lubie, a tylu ludzi w to napie rdala. Dlaczego?
Barwy gejowate? Spojrz na akt 2, ktory zawiewa wojna na kilometr.
Jestem niezadowolony z 1 aktu, ktoremu rzeczywisci daleko do grozy.
Mam cicha nadzieje, na 4 akt i samego Diablo, ktory nie bedie juz biegajaca zalosna jaszczurka...

Diablo 2 jest grywalne, ale jakiez bylo moje zdziwienie i zaskoczenie, niechec, jak zobaczylem Diablo, biegajacego niczym pies... W niczym nie przypoominalo to Diablo 1...

Diablo 3 bedziedalekie od Diablo 2. Na pewno niepowroci horror sprzyjajacy klasykowi, ale bedie lepszy od sequela. To pewne. Minimum dwa dodatki. Licze rowniez na rozbudwane pvp i gra bedzie grywalna przez kolejne 20 lat. O ile wszystko sie nie rozpierdoly juz w 2012. pozdr
D3 bedzie dobre, lepsze od 2, ale nie pobije klasyka. Glowy od gory i do zobaczenia w grze.
johny
Ghoul
 
Posty: 18
Dołączył(a): 26 sie 2010, o 08:13


Powrót do Diablo 3 (stare zapowiedzi, Blizzcony, arty, Beta)



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron