Middle Earth - kilka pytań

Dyskusje, pomoc i wszystko związane z:
- Diablo (klasyczne Diablo 1 oraz mody do Diablo I)
- Diablo Pre-Release Demo, Diablo Battle.Net Beta, Alpha (wczesne wersje)
- Diablo: Hellfire (oficjalny dodatek do Diablo)

Middle Earth - kilka pytań

Postprzez Dunedain » 20 paź 2011, o 23:37

Witajcie! Mam kilka pytań do osób grających długo w ten mod, mianowicie:

- czy u Celebrimbora można, jak w Diablo, kupić king's sword of speed/haste i czy błąd z Diablo polegający na tym, że haste=speed został usunięty w modzie

- czy właściwości typu -damage taken (np. deflection, evasion czy avoidance) kilku załóżonych przedmiotów się sumują

- na jakim poziomie trudności można znaleźć najlepsze unikaty (np. znane mi z angielskiej strony internetowej
(Finwe’s Crown Of Glory czy Feanor’s Battlemail)?

Na razie tyle moich pytań. Za odpowiedź serdecznie dziękuję.
Dunedain
Ghoul
 
Posty: 17
Dołączył(a): 20 paź 2011, o 23:25

Re: Middle Earth - kilka pytań

Postprzez Kalais » 21 paź 2011, o 09:58

Cześć,
co do pierwszego pytania, to chyba nie, ale nie mam pewności, dość długo czegoś takiego szukałem i nie znalazłem. W końcu wygrały jednoręczne unikaty, i tak naprawdę najbardziej przydatne w ME dla woja dwuręczne topory.

Tak, sumują się.

Większość topowych unikatów, w tym biżuterię, znalazłem na Nightmare i Hell, ale np The One Ring, czy niektóre prefixy i sufixy wypadają tylko z Morgotha (czyli Diablo) na Hell. Poza tym pamiętam, że na Normal niektóre bazowe przedmioty wypadają bardzo rzadko, lub wcale. Więc jeśli unikat będzie bazował na takim itemie to może być go trudno znaleźć na normal.

Tak więc na polowanie na itemy polecam Nightmare i Hell, i raczej magiem, jeśli solo.
I barely escaped from ....... the Butcher...!
Diablo | Diablo 3 Exp | Diablo 3 Gem Calculator | Torchlight 2 | Shakes & Fidget | WarCraft 2 | Knight Online
Avatar użytkownika
Kalais
Właściciel Biblioteki
 
Posty: 595
Dołączył(a): 24 cze 2010, o 01:56
Lokalizacja: Tristram

Re: Middle Earth - kilka pytań

Postprzez Dunedain » 21 paź 2011, o 16:32

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Z tym magiem to może racja, tylko ja sobie wybrałem woja i doszedłem nim do 36 poziomu. Na razie się szykuję do walki w Pits of Angband na poziomie koszmaru. Byłem już tam kilka razy, ale nigdy nie wyczyściłem poziomu 15 z powodu ilości i siły potworów. Rozważam jeszcze przerzucenie się na maga i znalezienie dobrych unikatów wojowi magiem. Jeszcze raz dzięki i do widzenia.
Dunedain
Ghoul
 
Posty: 17
Dołączył(a): 20 paź 2011, o 23:25

Re: Middle Earth - kilka pytań

Postprzez Dunedain » 22 paź 2011, o 09:45

Jeszcze jedno pytanie - czy Galadriel sprzedaje zwoje czaru etherealize chociaż raz na 200 wizyt?
Dunedain
Ghoul
 
Posty: 17
Dołączył(a): 20 paź 2011, o 23:25

Re: Middle Earth - kilka pytań

Postprzez Kalais » 22 paź 2011, o 10:30

Na jakiś miliard wizyt nie widziałem ani razu, więc raczej nie ;)

Scrolle wypadają na Hellu najczęściej, jest też unikat z 1 ładunkiem, bardzo fajny staff, wrzucałem chyba jego screen do wątku z przedmiotami z ME.
I barely escaped from ....... the Butcher...!
Diablo | Diablo 3 Exp | Diablo 3 Gem Calculator | Torchlight 2 | Shakes & Fidget | WarCraft 2 | Knight Online
Avatar użytkownika
Kalais
Właściciel Biblioteki
 
Posty: 595
Dołączył(a): 24 cze 2010, o 01:56
Lokalizacja: Tristram

Re: Middle Earth - kilka pytań

Postprzez UglukHa » 22 paź 2011, o 10:46

Dunedain napisał(a):- czy u Celebrimbora można, jak w Diablo, kupić king's sword of speed/haste i czy błąd z Diablo polegający na tym, że haste=speed został usunięty w modzie

Ja nigdy nie widzialem jednorecznej broni z haste w ME, tylko unikaty. Ale tak jak Kal mowi, nie warto, topory maja takiego kopa, ze tylko z toporami warto ganiac.
Death and Decay -_-'
Avatar użytkownika
UglukHa
Winged Demon
 
Posty: 168
Dołączył(a): 25 cze 2010, o 10:21

Re: Middle Earth - kilka pytań

Postprzez Dunedain » 22 paź 2011, o 14:08

Jeszcze jedna rzecz mnie ciekawi i prosiłbym o odpowiedź, czy ktokolwiek znalazł nakrycie głowy, nakrycie na korpus, broń lub tarczę z safiksem wyższym niż "of sorcery" +20? Zastanawiam się po prostu czy w ogóle szukać takich przedmiotów w "terenie", czy kupić przedmioty z safiksem "of sorcery" u Celebrimbora. Z góry dzięki.
Dunedain
Ghoul
 
Posty: 17
Dołączył(a): 20 paź 2011, o 23:25

Re: Middle Earth - kilka pytań

Postprzez Kalais » 22 paź 2011, o 14:17

Kupuj te 20, a później ewentualnie znajdziesz coś lepszego. Szczerze, to już nie pamiętam, musiałbym przekopać stare screeny z unikatami, czy jest coś lepszego.
I barely escaped from ....... the Butcher...!
Diablo | Diablo 3 Exp | Diablo 3 Gem Calculator | Torchlight 2 | Shakes & Fidget | WarCraft 2 | Knight Online
Avatar użytkownika
Kalais
Właściciel Biblioteki
 
Posty: 595
Dołączył(a): 24 cze 2010, o 01:56
Lokalizacja: Tristram

Re: Middle Earth - kilka pytań

Postprzez Dunedain » 22 paź 2011, o 15:41

Dobra, dzięki za odpowiedź, ale jeszcze jedno mi się przypomniało - czy wiesz może jak zrobić backup postaci z Middle Earth?
Dunedain
Ghoul
 
Posty: 17
Dołączył(a): 20 paź 2011, o 23:25

Re: Middle Earth - kilka pytań

Postprzez Kalais » 22 paź 2011, o 16:22

W katalogu z Windows masz pliki tolkin_X.drv, gdzie X to numer postaci.

Możesz je przekopiować sobie, działa tylko na danym komputerze, nie da rady w ten sposób przenieść postaci na inny komputer.
I barely escaped from ....... the Butcher...!
Diablo | Diablo 3 Exp | Diablo 3 Gem Calculator | Torchlight 2 | Shakes & Fidget | WarCraft 2 | Knight Online
Avatar użytkownika
Kalais
Właściciel Biblioteki
 
Posty: 595
Dołączył(a): 24 cze 2010, o 01:56
Lokalizacja: Tristram

Re: Middle Earth - kilka pytań

Postprzez Dunedain » 22 paź 2011, o 17:48

Dzięki za wszystkie informacje. Niestety, tych plików nie znalazłem, mimo, że szukałem także automatycznie.
Dunedain
Ghoul
 
Posty: 17
Dołączył(a): 20 paź 2011, o 23:25

Re: Middle Earth - kilka pytań

Postprzez Kalais » 22 paź 2011, o 17:53

tolkin_0.drv, sprawdziłem u siebie, na 100% tak się nazywają

Te pliki mają atrybuty systemowe i ukryte, więc może musisz w eksploratorze windows odhaczyć "ukryj chronione pliki systemu".
I barely escaped from ....... the Butcher...!
Diablo | Diablo 3 Exp | Diablo 3 Gem Calculator | Torchlight 2 | Shakes & Fidget | WarCraft 2 | Knight Online
Avatar użytkownika
Kalais
Właściciel Biblioteki
 
Posty: 595
Dołączył(a): 24 cze 2010, o 01:56
Lokalizacja: Tristram

Re: Middle Earth - kilka pytań

Postprzez Dunedain » 22 paź 2011, o 19:09

Zrobiłem tak jak napisałeś i rzeczywiście znalazłem. Po stokroć dzięki!
Dunedain
Ghoul
 
Posty: 17
Dołączył(a): 20 paź 2011, o 23:25

Re: Middle Earth - kilka pytań

Postprzez UglukHa » 22 paź 2011, o 20:03

Kalais = chodzaca encyklopedia diablo 1 :twisted:
Death and Decay -_-'
Avatar użytkownika
UglukHa
Winged Demon
 
Posty: 168
Dołączył(a): 25 cze 2010, o 10:21

Re: Middle Earth - kilka pytań

Postprzez Dunedain » 23 paź 2011, o 07:02

Jeszcze jedna rzecz, która mnie nurtuje - czy to jakie przedmioty znajduję oraz jakie mogę kupić u Celebrimbora i Golluma zależy w jakimkolwiek stopniu od poziomu mojej postaci, tzn. czy będę znajdował na tym samym poziomie gry (lub kupował u Celebrimbora i Golluma) lepsze przedmioty po osiągnięciu wyższego poziomu postaci?
Dunedain
Ghoul
 
Posty: 17
Dołączył(a): 20 paź 2011, o 23:25

Następna strona

Powrót do Diablo - Dyskusja ogólna



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron