[Diablo] mutliplayer a znikające questy -- jakieś sposoby?

Dyskusje, pomoc i wszystko związane z:
- Diablo (klasyczne Diablo 1 oraz mody do Diablo I)
- Diablo Pre-Release Demo, Diablo Battle.Net Beta, Alpha (wczesne wersje)
- Diablo: Hellfire (oficjalny dodatek do Diablo)

[Diablo] mutliplayer a znikające questy -- jakieś sposoby?

Postprzez ncom0pl » 15 maja 2013, o 12:16

Jako, że jest to mój pierwszy post na forum, pragnę się przywitać :).

Planujemy rozgrywkę na dwóch graczy w Diablo 1, ma to być jednak rozgrywka typowa dla trybu jednego gracza, czyli wykonywanie questów i generalnie podążanie za storyline'm gry, innymi słowy PvE. Żadne PvP.

I tutaj zaczynają się schody, jako że wiekowe Diablo 1 nie jest do tego przystosowane jak nowsze już Diablo 2.
Główny problem stanowi znikanie questów po każdym połączeniu gracza do serwera -- zostają przedmioty i statystyki postaci, ale questy kompletnie "od nowa". Nie interesuje nas tylko zabicie kluczowych potworków, chcemy posłuchać co NPC mają nam do powiedzenia i jakie zadania nam zlecą.


Czy ktoś z obecnych tu "Starych wyjadaczy" zna jakieś sposoby, może ma jakiś pomysł, żeby to rozwiązać?

Czy istnieją jakieś mody czy sposoby pozwalające na "zapis"questów między sesjami gry wieloosobowej?

Może są jakieś trainery, którymi można by sobie "dodawać" questy każdorazowo w multiplayer?



Jeżeli chodzi o sposób połączenia, to w grę wchodzą IPX, TCP/IP(z ew. moda), oraz BNet. A który to już bez znaczenia.

Myślałem już na różne sposoby, o postawieniu "dedykowanego" komputera z diablo, który "trzymałby" serwer 24/7, nawet kiedy nie gramy. W ten sposób nie znikałyby nam portale.
Ale to głównego problemu z questami nie rozwiązuje, gdyż po każdym połączeniu gracza, jego questy znikają(komputer byłby jeden i tylko po to, żeby trzymać serwer).

Jeżeli ktoś ma jakiekolwiek sugestie, pomysły -- proszę pisać śmiało.
ncom0pl
Skeleton
 
Posty: 3
Dołączył(a): 15 maja 2013, o 11:39

Re: [Diablo] mutliplayer a znikające questy -- jakieś sposob

Postprzez Kalais » 18 maja 2013, o 09:36

Witaj ncom0pl,
Diablo 1 jest skonstruowane inaczej niż D2 i D3 i 90% questów po prostu nie występuje w trybie multiplayer. Były próby, autorstwa modderów, przeniesienia questów do multi, ale nie udało się tego zrobić, bo się tworzyły różne bugi. W multi praktycznie questów nie ma...

Tak więc jeśli chcecie poznać całą historię i zobaczyć wszystkie questy to pozostaje tylko single player. I trzeba go przejść 2-3 razy, aby zobaczyć wszystkie questy, bo losują się one w grupach, i nie w każdej grze jest każdy quest.

Więcej info o tych grupach:
http://diablo.kalais.net/ciekawostki.html#questy

Info o questach (spoilery):
http://diablo.kalais.net/quest.html

Info o NPC i trochę historii (spoilery):
http://diablo.kalais.net/npc.html

I na początek wniknięcia w D1 polecam historię z instrukcji gry:
http://diablo.kalais.net/lib_pol.html

Pozdrawiam
I barely escaped from ....... the Butcher...!
Diablo | Diablo 3 Exp | Diablo 3 Gem Calculator | Torchlight 2 | Shakes & Fidget | WarCraft 2 | Knight Online
Avatar użytkownika
Kalais
Właściciel Biblioteki
 
Posty: 595
Dołączył(a): 24 cze 2010, o 01:56
Lokalizacja: Tristram

Re: [Diablo] mutliplayer a znikające questy -- jakieś sposob

Postprzez ncom0pl » 20 maja 2013, o 11:16

Czyli mam rozumieć, że na multi występują tylko kluczowe questy? Wiadomo, wolelibyśmy wszystkie, ale to byłoby zawsze coś. Gdyby ktoś miał jakieś pomysły to proszę śmiało pisać, będę śledził wątek.

Dzięki bardzo za rozbudowaną odpowiedź Kalais :).
ncom0pl
Skeleton
 
Posty: 3
Dołączył(a): 15 maja 2013, o 11:39

Re: [Diablo] mutliplayer a znikające questy -- jakieś sposob

Postprzez iglo1000 » 20 lis 2013, o 00:59

W hellfire się to troszkę nie zmieniło?
iglo1000
Skeleton
 
Posty: 4
Dołączył(a): 20 lis 2013, o 00:58

Re: [Diablo] mutliplayer a znikające questy -- jakieś sposob

Postprzez iglo1000 » 20 lis 2013, o 01:00

a przepraszam hellfire nie ma multi :D
iglo1000
Skeleton
 
Posty: 4
Dołączył(a): 20 lis 2013, o 00:58

Re: [Diablo] mutliplayer a znikające questy -- jakieś sposob

Postprzez ncom0pl » 20 lis 2013, o 01:47

Ostatnio przypadkowo chyba znalazłem pewien sposób(choć go jeszcze nie sprawdziłem w praktyce).

Otóż przypomniałem sobie o Diablo na PSX(PlayStation).

Jest tam możliwość gry na dwóch graczy(a mnie właśnie tyle było potrzeba). Oczywiście odbywa się to przy jednej konsoli.
Jest też możliwość zapisywania stanu gry na karcie pamięci :).
ncom0pl
Skeleton
 
Posty: 3
Dołączył(a): 15 maja 2013, o 11:39


Powrót do Diablo - Dyskusja ogólna



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron