Błędy, sugestie, opinie o Bibliotece Kalaisa

Dyskusje dotyczące strony http://diablo.kalais.net/ oraz forum. Opinie i sugestie. Znalazłeś błąd na stronie lub forum? Napisz o tym tutaj.

Błędy, sugestie, opinie o Bibliotece Kalaisa

Postprzez Ashtar » 15 lip 2011, o 00:39

Witam. Zakładam dział, aby raportować wszystkie niedogodności, jakie da się zauważyć na stronie. Z góry mówię, że nie chodzi mi o zwykłe czepialstwo, a o jak najlepszą jakość treści na stronce ;)

A więc w sekcji http://diablo.kalais.net/poradnik.html widnieje następujące zdanie: "W Diablo mamy do wyboru trzy klasy postaci - Sorcerer (Czarodziej), Warrior (Wojownik) oraz Rogue (nie ma w języku polskim dobrego odpowiednika tego słowa, lecz zwykło się ją nazywać Łuczniczką)."

Otóż w języku polskim słówko "rogue" oznacza "łotr", "łobuz" itd. Tak więc myślę, że poprawna nazwa Łuczniczki z Diablo to "Łotrzyca" - z tą nazwą spotykałem się dość często w polskim internecie, na innych serwisach Diablo. Dobrze byłoby to podmienić :)

Mam nadzieje, że pomogłem. Stronkę czytuję dość często (gdyż sam jestem webmasterem i robię swoje serwisy o grach oraz bardzo lubię Diablo 1), więc jeśli jeszcze coś zauważę to zgłoszę.
Ashtar
Skeleton
 
Posty: 2
Dołączył(a): 6 mar 2011, o 20:11

Re: Błędy, sugestie, opinie o Bibliotece Kalaisa

Postprzez Kalais » 16 lip 2011, o 09:27

Hehe, dzięki za info, poradnik ten był pisany wieeeeeeeeeele lat temu :)

Łotrzyca rzeczywiście jest dość bliska słowu Rogue, jednak najczęściej moim zdaniem ludzie ją nazywają Łuczniczką.
I barely escaped from ....... the Butcher...!
Diablo | Diablo 3 Exp | Diablo 3 Gem Calculator | Torchlight 2 | Shakes & Fidget | WarCraft 2 | Knight Online
Avatar użytkownika
Kalais
Właściciel Biblioteki
 
Posty: 595
Dołączył(a): 24 cze 2010, o 01:56
Lokalizacja: Tristram

Re: Błędy, sugestie, opinie o Bibliotece Kalaisa

Postprzez Noktis » 14 sie 2011, o 18:11

Wielu mówi łuczniczka ale powinno sie mówić Łotrzyca (Tak jest tłumaczone w D2 "Obozowisko Łotrzyc"). Podobnie jak jest Sorecerer to nikt na niego nie mówi Czarodziej tylko Mag, bo tak jest wygodniej.
Diablo 1 Hellfire - Kronika
Diablo 1 Mod - The Awakening
Avatar użytkownika
Noktis
Death Wing
 
Posty: 201
Dołączył(a): 15 sie 2010, o 20:32


Powrót do Diablo - Biblioteka Kalais'a



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

cron