Nox, kilka pytań.

Witaj w Tawernie Wschodzącego Słońca. Tutaj porozmawiasz na dowolne tematy.

Nox, kilka pytań.

Postprzez Magcred » 31 mar 2011, o 19:32

Noktis napisał(a):Grał ktoś w NOX'a?


Noktis wspomniałeś o grze takiej jak Nox, w związku z tym chciałbym dowiedzieć się co to za gra itp.
Oto moje pytania:

1. Ta gra to Hack' n slash?
2. Jak wygląda multiplayer? Można grać nie mając orginału?
3. Jak wygląda expienie, jaki jest maksymalny poziom postaci?
4. Ile jest postaci, kim one są?
5. Twoja ocena, na temat tej gry od 1 do 10, jak nie grałeś to nie oceniaj ;)
Żaden człowiek nie może przewodzić drugiemu, musimy być jednością.
Avatar użytkownika
Magcred
Hidden
 
Posty: 75
Dołączył(a): 17 sie 2010, o 11:09

Re: Nox, kilka pytań.

Postprzez Kalais » 31 mar 2011, o 21:21

Tylko Ty, samotny ziemianin, możesz przeciwstawić się diabelskiej królowej Hecubah i zaprowadzić porządek w świecie Nox.

Pokonaj Hecubah, królową umarłych i zaprowadź porządek w świecie Nox. Gracz ma do wyboru trzy klasy postaci. Jeśli wybierzesz ścieżkę wojownika, Twoimi atutami w walce będą siła i szybkość. Jako czarownik, wyszkolony w korzystaniu z zaklęć, nie będziesz musiał stawać z wrogiem twarzą w twarz, by zobaczyć jak odchodzi w niebyt. Gdy postanowisz zostać zdobywcą, będziesz mógł przyzwać potężne bestie, by za Ciebie wykonały dzieło zniszczenia.

Nox pozwala tworzyć własne pułapki i zagadki, zarówno w grze jedno jak i wieloosobowej. W tym świecie wyobraźnia i przebiegłość są nieodzownymi atutami. Możesz zgotować przeciwnikowi wizytę w pokoju pełnym jadowitych pająków lub kąpiel w dole z lawą. W grze znajdziesz 50 różnych zaklęć, broni i specjalnych umiejętności. Możesz wezwać żądnego krwi wilka, by ruszył w pogoń za ukrywającym się wrogiem, zmusić siły natury, by zniszczyły komnatę pełną demonów lub stopić przeciwnika mocą Berła Zapomnienia. Możesz wezwać do ośmiu sług, by wykonywały Twoje polecenia. Przesuwając kamienie możesz blokować przejścia, rozbijając beczki z wodą gasić ogień, a gdy wysadzisz baryłki z prochem, przekonasz się, że ich odłamki zmieniają się w śmiercionośne szrapnele.

Nowatorski system kreowania pola widzenia True Vision buduje atmosferę niepewności i napięcia. W trybie gry wieloosobowej dostępny jest internetowy serwer Westwood Online. Walcząc ramię w ramię z przyjaciółmi, w jednej drużynie, spróbuj przejąć sztandar wroga lub podejmij walkę na śmierć i życie.

źródło: gry-online.pl


wygląda na jakiś klon diablo? z 2000 roku...
screeny:
http://www.google.pl/images?q=nox%20gam ... 80&bih=927
I barely escaped from ....... the Butcher...!
Diablo | Diablo 3 Exp | Diablo 3 Gem Calculator | Torchlight 2 | Shakes & Fidget | WarCraft 2 | Knight Online
Avatar użytkownika
Kalais
Właściciel Biblioteki
 
Posty: 595
Dołączył(a): 24 cze 2010, o 01:56
Lokalizacja: Tristram

Re: Nox, kilka pytań.

Postprzez Noktis » 31 mar 2011, o 21:57

Magcred ja do Nox'a przymierzam się już od kilku lat żeby w niego zagrać ale jakoś ne mogę się za niego zabrać - może zagramy?.

1. Nox to Action RPG (cos jak d1)
2. Multiplayer wygląda oczami :D można grac bez oryginału

Tu masz duelka z gry http://www.youtube.com/watch?v=JuDU-lc2z3c& ta pieść wpadająca z góry wymiata.

Przez wielu Nox jest uważany za grę lepszą od Diablo. Gra wydana została w styczniu 2000 czyli pół roku przed D2. Mam chyba anwet gdzieś CD Action z 99 z wielkim tytułem "Pogromca Diablo" i tam właśnie jest artykuł o Nox'ie. Ja się spotkałem z samymi dobrymi opiniami o tej grze, po gameplayach widać że gra jest inna niż Diablo.

Capture the flag - czyżby inspiracja Unreal Tournament? :D
http://www.youtube.com/watch?v=sSMu2AwgTzw

Czytałem gdzieś ze do Noxa wydany został jakiś dodatek NoxQuest chyba się nazywał i podobno jest bardzo trudny. Aha i jeszcze jedno Noxa zrobiło Westwood Studios czyli Goście od Red Alerta itd

No to kto się pisze na Noxa?
Diablo 1 Hellfire - Kronika
Diablo 1 Mod - The Awakening
Avatar użytkownika
Noktis
Death Wing
 
Posty: 201
Dołączył(a): 15 sie 2010, o 20:32

Re: Nox, kilka pytań.

Postprzez Magcred » 1 kwi 2011, o 16:28

Ściągnąłem. Ogólnie gra mi się nie podoba. Dialogi to masakra (wersja polska) nie wiem jak jest z angielską.
Postacie są 3 podobnie jak w d1. Multiplayer mi nie działa, wyskakuje komunikat "General Error"
Więc odpuściłem i odinstalowałem.
Żaden człowiek nie może przewodzić drugiemu, musimy być jednością.
Avatar użytkownika
Magcred
Hidden
 
Posty: 75
Dołączył(a): 17 sie 2010, o 11:09

Re: Nox, kilka pytań.

Postprzez Galbraith » 1 kwi 2011, o 19:15

Nox? jeden z pierwszych gier diablopodobnych.
Kiedys kazda szanujaca sie firma miala w planach zmierzenie się z legendą jaką jest d1. I tak Eidos wydała Revenanta, Westwood - Noxa, po d2 jakoś sobie odpuścili, no może poza Microsoftem (Dungeon Siege). Oczywiście wyszło o wiele wiecej dlablopodobniaków, ale już nie od firm-gigantów choćby sacred, darkstone itd.

W młodości ;P miałem okazję grać w demo Noxa. Wrażenie bardzo pozytywne zrobiło na mnie technologia true vision - bardzo ciekawy i fajnie zrobiony patent. multi - serwery westood raczej nie chodza - nie wiem czy da sie inaczej.

Czy gra lepsza od d1? Raczej klimatowi d1 nie dorównuje. Muzyka (odpowiedzialna w znacznej mierze za klimat) jest dużo słabsza jak na mój gust. Samo fakt, że jesteś kolesiem w dzinach i trampach jakoś do mnie też nie przemawia.

Poniżej filmy w HD, które mogą trochę więcej powiedzieć o grze, niż ten wklejony duel, w którym aby załapać co tam się dzieje, trzeba byłoby pewnie pograć w singla ostro.

http://www.youtube.com/user/DestructoWave#grid/user/61463F501FB513E3

http://www.youtube.com/user/DestructoWave#grid/user/407D9F600BE4BA50
the owls are not what they seem
Avatar użytkownika
Galbraith
Scavenger
 
Posty: 21
Dołączył(a): 7 lis 2010, o 12:47

Re: Nox, kilka pytań.

Postprzez Magcred » 1 kwi 2011, o 20:34

Jak ktoś chętny do spróbowania to tu daje linka do gry, chodź trzeba mieć konto lub zrobić se nowe.
Oprócz tego wysłać smsa na transfer, bo gra ma ponad 600mg.
http://chomikuj.pl/madzia0208/GRY/NOX+PL+PC

BTW, "Im więcej ludzi pali zioło, tym bardziej Babilon upada" :D
Żaden człowiek nie może przewodzić drugiemu, musimy być jednością.
Avatar użytkownika
Magcred
Hidden
 
Posty: 75
Dołączył(a): 17 sie 2010, o 11:09

Re: Nox, kilka pytań.

Postprzez Noktis » 1 kwi 2011, o 21:55

Magcred napisał(a):Ściągnąłem. Ogólnie gra mi się nie podoba. Dialogi to masakra (wersja polska) nie wiem jak jest z angielską.
Postacie są 3 podobnie jak w d1. Multiplayer mi nie działa, wyskakuje komunikat "General Error"
Więc odpuściłem i odinstalowałem.

Ściągnąłeś ruską wersję XD czyli coś w stylu legendarnego ruskiego hellfire XD Tak dla jasności Nox jest na 2 płytach CD a dodatkowo trzeba zainstalować patcha.

Poszukaj na jakimś warezie wersję na 2 CD
http://www.noxforum.net/index.php?topic=3160.0 tu masz jakieś linki ale tez trzeba to sklejać w całość
http://www.noxforum.net/index.php?topic=925.0 tutaj dodatek Nox Quest
W ogóle na tym forum Noxa jest sporo materiałów, mapy mody itd. Oni tam graja multiplayer wiec się da.

Eidos wydała Revenanta
Grałem w demko - ależ to było dziwadło w pozytywnym tego słowa znaczeniu :D
Muzyka (odpowiedzialna w znacznej mierze za klimat) jest dużo słabsza jak na mój gust.
Mam podobne odczucia, muzyka jest słaba. Mam wrażenie jakby była robiona na trackerach ;)

BTW, "Im więcej ludzi pali zioło, tym bardziej Babilon upada"
W ruskim hellfire "skull cap" nazywał się "czapka jerychonka" poza tym były texty typu "Łazarz bawił się psychologią tłumu" (chodzi o Lazarusa) albo "Gryzwold to stary chrzan" a pierwsze słowa Ogdena na początku gry to "Dużo czego się zmieniło"

Magcred nie zauważyłeś ze postacie mówią z ruskim akcentem? Lata 99/00 to okres ruskich spolszczeń ;]
Diablo 1 Hellfire - Kronika
Diablo 1 Mod - The Awakening
Avatar użytkownika
Noktis
Death Wing
 
Posty: 201
Dołączył(a): 15 sie 2010, o 20:32

Re: Nox, kilka pytań.

Postprzez Galbraith » 1 kwi 2011, o 23:12

Noktis napisał(a): Tak dla jasności Nox jest na 2 płytach CD a dodatkowo trzeba zainstalować patcha.

druga płyta jest zbędna - jest potrzebna do oddania koledze jeśli się chce z nim w multi popykać (brak na niej kampanii singla - jest wszystko do multi potrzebne). Coś jak diablo spawn.
the owls are not what they seem
Avatar użytkownika
Galbraith
Scavenger
 
Posty: 21
Dołączył(a): 7 lis 2010, o 12:47

Re: Nox, kilka pytań.

Postprzez Noktis » 2 kwi 2011, o 08:59

Coś jak diablo spawn.
Spawn to jednopoziomowe demem gry. Później sobie może zainstaluje tego Noxa ;].
Diablo 1 Hellfire - Kronika
Diablo 1 Mod - The Awakening
Avatar użytkownika
Noktis
Death Wing
 
Posty: 201
Dołączył(a): 15 sie 2010, o 20:32

Re: Nox, kilka pytań.

Postprzez Galbraith » 2 kwi 2011, o 13:19

Noktis napisał(a):
Coś jak diablo spawn.
Spawn to jednopoziomowe demem gry.

Które umożliwiało grę multi, bez koniecznośći posiadania CD. Podobnym, lecz inaczej zrealizowanym zamysłem jest 2cd w Nox - tam też możesz udostępnić grę multi koledze i nie musi on zakupować całej gry, wystarczy mu dać 2nd cd. Zdaje sobie sprawę, że to nie to samo.
Owszem, spawn jest okrojoną do 2 leveli podziemi i woja-only wersją - gry, również zabawa w multi ograniczona jest do wersji shareware.

W manualu do Diablo Blizzard napisał(a):Is there any way to play the full version of Diablo without the CD?
No, you must have the Diablo CD in your CD-ROM drive in order to
play a full-version single player game. See the Multi Player section of
this manual for information on “spawning” Diablo on other systems.


W manualu do Diablo Blizzard napisał(a):Spawning Diablo
Diablo includes the ability to “spawn” a shareware copy of
itself onto other systems for playing without the Diablo CD.
Spawned copies of Diablo allow you to play multi player
games using the warrior class, including games over
Battle.net. Only spawned versions of Diablo can play against
each other; a normal installation and a spawned installation
will not “see” each other in multi player games. Note: A
spawned copy of Diablo takes up considerably more disk
space than a normal installation, as the game’s data files must
be stored on the computer’s hard drive.
the owls are not what they seem
Avatar użytkownika
Galbraith
Scavenger
 
Posty: 21
Dołączył(a): 7 lis 2010, o 12:47

Re: Nox, kilka pytań.

Postprzez Noktis » 2 kwi 2011, o 15:15

Ja wiem czym jest wersja Spawn tylko, że mając wersje shareware nie pograsz sobie z osoba mającą full wersje.

Właśnie wygrzebałem płytkę z DIspel'em (dołączony był w 2001 do PC Worda), chyba wezmę się jeszcze za Revenanta ;]
Diablo 1 Hellfire - Kronika
Diablo 1 Mod - The Awakening
Avatar użytkownika
Noktis
Death Wing
 
Posty: 201
Dołączył(a): 15 sie 2010, o 20:32

Re: Nox, kilka pytań.

Postprzez johny » 3 kwi 2011, o 12:46

Gralem kiedys w NOX'a single jest bardzo wciagajacy! Bardzo.
johny
Ghoul
 
Posty: 18
Dołączył(a): 26 sie 2010, o 08:13

Re: Nox, kilka pytań.

Postprzez Galbraith » 4 kwi 2011, o 13:03

Ten Dispel to jakieś koreańskie g.

odpaliłem, przeczytałem:

kieszonkowstwo
pełzający goblin uszkodzeń 41.
Galbraith jest uszkodzony 2.

mam dosyć

Ma to ktoś po angielsku? Chociaż też mogą być niezłe kwiaty, to tak w oczy kuć nie będzie. Znalazłem jedynie wersje po polsku, hiszpańsku i rosyjsku. I wszędzie nazywa się inaczej (!) "Чернокнижник", "Titanium Dispel". Mało tego, chyba główny schwartzcharakter w oryginale nie miał imienia (Piach, Piazzi) tylko po prostu papież i koreańcy otwarcie piszą o watykanie - czego raczej w spolszczonej wersji nie uświadczysz, jest za to dwór papieski.
Ta, papież=zło. Zastanawiam sie, czy ta gra została "zapomniana" z uwagi na mało poprawnie politycznie dla cywilizacji zachodniej konotacje czy dlatego, że jest po prostu kiepska?
To coś miało mieć chyba multi kiedyś, ale chyba zostało wycięte, przynajmniej w polskiej wersji nie uświadczysz.


Ten Nox to chyba kilka razy lepszy jest, nie mówiąc o innych diablopodobniakach.
the owls are not what they seem
Avatar użytkownika
Galbraith
Scavenger
 
Posty: 21
Dołączył(a): 7 lis 2010, o 12:47

Re: Nox, kilka pytań.

Postprzez Noktis » 4 kwi 2011, o 21:18

Co do Noxa to jest grupa zapaleńców co w to jeszcze gra, wyżej podawałem link do ich forum. Mają mody mapy, duele itd :D

Co do Dispel
Cytat z Wikipedii
Jednak Piach - młody ksiądz - uwięził Harassa oraz Galgadola w lochu. Za to został mianowany pomocnikiem Papieża - Shana Chkela. Jednak papież umarł a jedynym nadającym się na jego następcę był Piach, który przyjął tą posadę.


W Dispel to bez patchy nie ma co grać. trzeba po kolei wgrywać 1.42/43/44 . W readme pisało nawet żeby błędy zgłaszać do PC Word - dziwne. No i gra była w całkiem ładnym wydaniu dołączona do gazety..

Ta gra bardziej mi się kojarzy z Baldurem niż z Diablo.
Diablo 1 Hellfire - Kronika
Diablo 1 Mod - The Awakening
Avatar użytkownika
Noktis
Death Wing
 
Posty: 201
Dołączył(a): 15 sie 2010, o 20:32

Re: Nox, kilka pytań.

Postprzez Magcred » 7 kwi 2011, o 18:50

Może się zdziwicie ale ja gram w Diablo 2 LoD na PlugY 1.10 :D
Żaden człowiek nie może przewodzić drugiemu, musimy być jednością.
Avatar użytkownika
Magcred
Hidden
 
Posty: 75
Dołączył(a): 17 sie 2010, o 11:09

Następna strona

Powrót do Tawerna Ogdena - Offtopic



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

cron