Your Best Soundtrack ?

Witaj w Tawernie Wschodzącego Słońca. Tutaj porozmawiasz na dowolne tematy.

Your Best Soundtrack ?

Postprzez mR_PaXtoN » 2 wrz 2010, o 23:45

Muzyka. . . Co by było gdyby nie muzyka ? Niektórzy opisują nią swoje uczucia, nastrój, agresję itp. Dla nas graczy muzyka to jeden z najważniejszych budujących grę elementów. Niech każdy z Nas wytypuje od najstarszej do najnowszej, po kilka soundtracków , które uważacie za po prostu wybitne. Może ktoś będzie miał podobne doświadczenie ;). Dobre słuchawki, i krótki komentarz odnośnie muzy ;). Zacznijmy ode mnie ;).

Po pierwsze. Amiga. . . I Lotus Turbo Challange 2. Utwór co najmniej świetny. Na zawsze ta melodia pozostanie w mojej głowie :


Na drugiej pozycji umieszczam rzecz jasna Diablo i soundtrack z jaskiń. Coś takiego się nie powtórzy jestem niemalże pewien. Wprowadza gracza w niesamowity ponury klimat, oraz klimat grozy. To nie gra powodowała strach, lecz sama muzyka miała na to największy wpływ . . :


Pozycja trzecia. Heroes of might and magic III. Nie znam osoby, która by tego nie słyszała. Poniższy soundtrack po prostu zalewa nas bajkowym światem Fantasy. Powoduje totalne odcięcie się od rzeczywistości . Nie jeden film mógłby pozazdrościć takiego klimatu . .


Tu już trochę szybciej i dynamicznej. Hitman. Blood Money. Muzyka, która gra podczas ucieczki z miejsca zbrodni. Niesamowicie napędza ;). I daje do zrozumienia że zrobiliśmy coś po prostu złego i uciekamy przed całym światem ;).


Ostatnia, piąta pozycja. . . Nie wiem jak to opisać słowami. Ten krótki utwór jest po prostu tak okrutnie przelany złem i grozą . . Co ciekawsze pojawia się dopiero przy napisach końcowych. Idealnie pasował by do Diablo. Ale idealnie wpasował się w F.E.A.R. ARCYDZIEŁO ! Posłuchajcie sami :


Oto moja lista ;) Teraz Wasza kolej ;).
Avatar użytkownika
mR_PaXtoN
Fallen One
 
Posty: 48
Dołączył(a): 25 sie 2010, o 19:31
Lokalizacja: Gdynia

Re: Your Best Soundtrack ?

Postprzez Przeor-ME » 3 wrz 2010, o 15:03

jeeeezzzzzzzuuuuuuuuuuuuuuuuuuu, ale dales z tym lotusem ahahahaha, az sie lezka w oku zakrecila :D genialne!

A moja lista to
Numero uno - sie wie - Diablo 1 calusienki soundtrack! najmniej lubie Hell, najbardziej kosciol i menu muze.

Numero uno dwa, tez z tych epickich


Numero uno trzy, nie trzeba przedstawiac


Numero uno cztery, w ten "zespol" wkrecil mnie Kalais, jak dobrze ogarniacie angielski to polecam "przeleciec" ich caly kanal, masa smiechu


Numero uno piec ;)
dobra, wiem ze to moze glupie, ale jara mnie to na maxa :)
Avatar użytkownika
Przeor-ME
Acid Beast
 
Posty: 126
Dołączył(a): 9 sie 2010, o 12:44

Re: Your Best Soundtrack ?

Postprzez Kalais » 4 wrz 2010, o 19:11

mR_PaXtoN napisał(a):Po pierwsze. Amiga. . . I Lotus Turbo Challange 2. Utwór co najmniej świetny. Na zawsze ta melodia pozostanie w mojej głowie :

Haha, nie słyszałem tego lata, nieżle.

mR_PaXtoN napisał(a):Na drugiej pozycji umieszczam rzecz jasna Diablo i soundtrack z jaskiń. Coś takiego się nie powtórzy jestem niemalże pewien. Wprowadza gracza w niesamowity ponury klimat, oraz klimat grozy. To nie gra powodowała strach, lecz sama muzyka miała na to największy wpływ . .

Na drugiej? Powinno być na pierwszej :D
Matt Uelmen spisał się świetnie, jeden z najlepszych soundtracków ever!

mR_PaXtoN napisał(a):Oto moja lista ;) Teraz Wasza kolej ;).

Uhh, ja non stop słucham soundtracków, głównie z filmów, czasem z gier też. Jak maluje, pracuje, projektuje. Muzyka instrumentalna i klasyczna najbardziej mnie inspiruje i nastraja w dobre klimaty. Muszę się zastanowić co wstawić od siebie, jak będzie dłuższa chwila to wrzucę coś od siebie.

Przeor-ME napisał(a):Numero uno trzy, nie trzeba przedstawiac

Hehehe, Przeor ale to chodziło o soundtracki chyba tylko, a nie ulubione kawałki :P

Przeor-ME napisał(a):Numero uno cztery, w ten "zespol" wkrecil mnie Kalais, jak dobrze ogarniacie angielski to polecam "przeleciec" ich caly kanal, masa smiechu

Już o nich zapomniałem, ale płytkę gdzieś mam. Z niezapomnianą Natalie Portman rapującą. I masa innych świetnych kawałków ;) A filmiki z youtube ich też polecam :)
I barely escaped from ....... the Butcher...!
Diablo | Diablo 3 Exp | Diablo 3 Gem Calculator | Torchlight 2 | Shakes & Fidget | WarCraft 2 | Knight Online
Avatar użytkownika
Kalais
Właściciel Biblioteki
 
Posty: 595
Dołączył(a): 24 cze 2010, o 01:56
Lokalizacja: Tristram

Re: Your Best Soundtrack ?

Postprzez Wuder » 8 wrz 2010, o 18:48

Od siebie chciałbym polecic kanał tego użytkownika. A w szczególności Epic music mix'y. Naprawdę garść dobrej epickiej muzy.

http://www.youtube.com/user/DragonstarDT

Najnowszy mix

Avatar użytkownika
Wuder
Fallen One
 
Posty: 46
Dołączył(a): 6 wrz 2010, o 16:30
Lokalizacja: Przemków

Re: Your Best Soundtrack ?

Postprzez Przeor-ME » 9 wrz 2010, o 10:18

Kalais napisał(a):Hehehe, Przeor ale to chodziło o soundtracki chyba tylko, a nie ulubione kawałki :P

:mrgreen: :?
no to nabroilem!

Wuder - niezly mix :shock:
Avatar użytkownika
Przeor-ME
Acid Beast
 
Posty: 126
Dołączył(a): 9 sie 2010, o 12:44

Re: Your Best Soundtrack ?

Postprzez Kalais » 10 wrz 2010, o 19:14

Nie umiem wybrać najlepszego, bo każdy ma inny styl, wrzucę parę rzeczy które mnie wyjątkowo ruszają ;) Nie wiem czy chodziło tylko o OST z gier, czy z filmów też, bo wrzucam oba.

1. Diablo
To chyba oczywiste :) Wszystkie ścieżki lubię, ale ta chyba jest dla mnie najbardziej klasyczna :) Matt Uelmen.


2. Marsz Imperium ze Star Wars
Wiem, że oklepane itp itd, ale jakby nie było uważam, że jest to najlepszy, genialny track. John Williams.


3. WarCraft
Ten track jest genialny, tak samo zresztą jak sama animacja, poza tym wiele kawałków ze świata WarCrafta jest świetnych. Z tego co pamiętam też MAtt Uelmen maczał w tym palce.
P.S. Rozbawił mnie pierwszy comment w tym na YT - This has better graphics than real life.


4. Danny Elfman
Nie mogłem się zdecydować, który kawałek wybrać, generalnie wszystko spod ręki tego kompozytora jest zajebiście wykręcone i mocno na mnie działa. OST do filmów takich jak Alicja, Corpse bride, Batman, Bharlie i fabryka czekolady, Edward nożycoręki i setki innych, głównie filmy spod ręki Tima Burtona


5. Torchlight
No cóż, znowu Matt Uelmen ;) Video jest z Torchlight 2, ale muzyka z jedynki. Ten niepokój, ah, czuć w tym troszkę D1 moim zdaniem. Cały soundtrack z Torchlighta jest świetny.


6. Terminator 2
Ah, pamiętam jak wyszedłem z tego filmu z kina, byłem dzieciakiem na maxa, muzyka i obrazy z tego filmu chodziły za mną przez parę ładnych tygodni... Muza zapowiada, że coś ciężkiego nadchodzi, że będzie naprawdę źle (już jest), ale też niesie nadzieje, bo przecież "przyszłość nie jest z góry ustalona" :)


7. Machinarium
Nie wiem czy ktokolwiek z Was grał w tą grę. Dla mnie super, pod względem właśnie muzyki i grafiki. Taka nietypowa bardzo, od sąsiadów naszych ;)


8. Lord of the Rings
Na koniec full epicka muza z LOTRa


Mógłbym tak bez końca, w domu mam chyba około 100 albumów z muzyką orkiestrową, głównie właśnie soundtracki :)
I barely escaped from ....... the Butcher...!
Diablo | Diablo 3 Exp | Diablo 3 Gem Calculator | Torchlight 2 | Shakes & Fidget | WarCraft 2 | Knight Online
Avatar użytkownika
Kalais
Właściciel Biblioteki
 
Posty: 595
Dołączył(a): 24 cze 2010, o 01:56
Lokalizacja: Tristram

Re: Your Best Soundtrack ?

Postprzez Phell » 17 paź 2010, o 16:54

No to ja zaczne od... Diablo :D
Ta gitara...cudo!!! nie raz po prostu postacią stałem w mieście i chillout'owałem przy tej muzie...

Następna gra... Blood 2... niestety nie tak dobra jak jedynka (skąd my to znamy? :twisted: )...
ale muzyka, a w szczególności ten kawałek, daje radę :D

No i Diablo 2...jakie by nie było...ale muzyka dobra:D a świetna akurat w ulubionym moim miejscu, w ulubionym akcie:D

a dalej to nie wiem:P mnóstwo takiej muzyki jest ale nie chce tutaj milion przykładów dawać :D to tylko taką próbkę dałem :D
"I'm sorry... did I break your concentration???"
Avatar użytkownika
Phell
Zombie
 
Posty: 10
Dołączył(a): 15 paź 2010, o 17:35


Powrót do Tawerna Ogdena - Offtopic



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości

cron