Diablo 3 Casting - Barbarzyńca

Wstęp

W 2010 roku, kiedy to wszyscy czekali na wydanie Diablo 3, zrobiłem filmik "Diablo 3 Casting - Barbarian". To taka śmieszna animacja, Jay Wilson (game director), Diablo i Worgen (z dodatku do World of WarCraft) robią casting na bohatera z Diablo 3, w stylu X-Factor. Panie i Panowie, oto on - Barbarzyńca!Historia

Zupełenie zapomniałem o tym filmie, chciałem go wrzucić do sieci wraz z rozbudowaniem mojej strony o Diablo 1 o materiały z Diablo 3. Nie doszło to do skutku i animacja leżała zapomniana na moim twardym dysku.

Diablo 3 Casting - Making of

Proces tworzenia

Zajęło mi to 2 dni pracy, od konceptu do finalnej wersji filmu. Nie było wtedy zbyt dużo materiałów z Diablo 3, więc użyłem tylko głosów z pierwszego, oficjalnego, filmiku z gameplayem. Obejrzałem go z 83248763264 razy. Pamiętam, że na maxa się nim zajarałem i nie mogłem się doczekać D3.Zacząłem od naprawdę szybkiego i surowego konceptu:

Diablo 3 Casting - Making of

Powycinałem trochę Jaya Wilsona:

Diablo 3 Casting - Making of

Stworzyłem tło w 3D i zacząłem wstawiać do niego postacie 2D. Na początku, jako jednego z sędziów, chciałem wstawić Paris Hilton...

Diablo 3 Casting - Making of

...ale zmieniłem zdanie i wstawiłem Worgena. Wydaje mi się, że to był czas, gdy Blizzard ogłosił tą klasę w WoWie i sporo ludzi było niezadowolonych, bo ta rasa tam nie pasowała.

Diablo 3 Casting - Making of

I tu jeszcze 2 screenshoty. Pliki dźwiękowe z głosami oraz czysty render z 3D Studio Max. Ah, jak jesteśmy przy programach, używałem Adobe Photoshop do całej grafiki, Adobe Flash do animacji, zwykły rejestrator dźwięku z Windows oraz 3D Studio Max do zrobienia tła.

Diablo 3 Casting - Making of

Diablo 3 Casting - Making of

I to by było na tyle. Podobało się Wam? Zapraszam do komentowania :)