język: polski
english: coming soon

Informacje dla zaawansowanych

Unikat - Civerb's Cudgel

Civerb's Cudgel to jeden z tych unikatów, które większość graczy znajduje, identyfikuje, sprzedaje i w ogóle o nim zapomina, bo po co pamiętać o takim przedmiocie:

Unikat z Diablo1 Damage: 1-8
+200% Damage vs. Demon
-5 To Dexterity
-2 To Magic

Można by pomyśleć: +200% Damage vs. Demon, niby to dużo, ale w sumie daje tylko damage: 3-24, poza tym nic nie dodaje w walce z innymi graczami, no i jeszcze -5 To Dexterity i -2 To Magic, a przecież z samego King's Sword mam damage ok 15-40 i zamiast minusów Chance To Hit: + 76-100, no i jeszcze ów miecz może mieć sufiks Haste, Blood czy Heavens, i wszystko się zgadza poza jednym małym ale. +200% Damage vs. Demon nie dodaje, jak inne modyfikatory, tych obrażeń do samej broni, lecz do całego damage jaki posiadasz. Dla przykładu jeśli masz "na łyso" damage równy 100, to po założeniu Civerb's Cudgel w statystykach będzie widnieć Damage: 101-108, ale tak naprawdę będziesz miał Damage: 303-324 (gdy będziesz walczyć z demonami) ! Warto zaznaczyć, że Demon to nie znaczy każdy potwór.

Do Demonów NIE zaliczają się:

Czyli zdecydowana większość najtrudniejszych przeciwników to Demony. Myślę, że tak olbrzymie obrażenia to wystarczający powód, aby zwrócić uwagę na ten niedoceniany unique item. Blood Knight padają naprawdę szybko. Trochę brakuje szybkiego ataku dostępnego w broni z sufiksem Haste, ale na pewno warto pograć chociaż chwilę z Civerb's Cudgel i poznać jego możliwości.

Dokładne informacje o rodzajach potworów znajdziesz w dziale Bestiariusz - potwory.

Inne działy z sekcji "Informacje dla zaawansowanych"

· Life stealing
· Przenoszenie postaci
· Poziomy trudności w single player
· Nielegalne przedmioty
· Patche