język: polski
english: coming soon

Ciekawostki ze świata Diablo 1

Hit points Diablo i innych potworów

Dawno, dawno temu, gdy kolekcjonowałem informacje dla tej strony, nie znałem jeszcze wszystkich trików docierania do danych z gry. Pewnego dnia postanowiłem sprawdzić ile punktów życia ma sam Pan Terroru – Diablo. W przeciwieństwie do innych bossów, nie jest on unikatowym potworem, a jedynie jedynym ;-) przedstawicielem swojego gatunku. Co to oznacza? Że tak jak w przypadku zwykłych bestii, po zabiciu go 15 razy będzie można zobaczyć jego odporności na czary, natomiast po 30-tu zgonach - ilość Hit Points.

Udało się, cała wyprawa trwała 3 dni, komputer był non stop włączony, aby nie zapomniał ilości śmierci (przy każdym wyjściu z Diablo ilość zabitych przeciwników w trybie multiplayer jest zerowana). Miałem niezły ubaw, znalazłem masę ciekawych przedmiotów i wpadło sporo punktów doświadczenia. The Dark Lord, Pan Terroru, padł w sumie 33 razy.

Screeny odpowiednio z poziomów trudności Normal, Nightmare i Hell:

poziom normal

poziom nightmare

poziom hell

Co jakiś czas wychodziły łatki do gry. Pamiętam, że po zainstalowaniu jednej z nich zauważyłem, że Hit Points, czyli punkty życia wszystkich potworów są inne niż wcześniej, tzn. mają po około 100-200 HP mniej! Jednak nadal tyle samo Fireballi, Lightningów itp. musiałem w nie wpakować, żeby zginęły. Zajrzałem później do pliku update.txt w katalogu z DIABLO, no i się wszystko wyjaśniło, znalazłem następujący tekst: "Nightmare and Hell difficulty monsters now display the correct number of hit-points (HP)" czyli po naszemu "Teraz jest wyświetlana poprawna liczba hit-points (HP) potworów na poziomach trudności Nightmare i Hell". Moja wyprawa odbywała się na starusieńkiej wersji Diablo v1.04. Okazało się, że te HP, które wcześniej widziałem były nie prawdziwe. Ogólnie rzecz biorąc w każdej wersji poniżej v1.07 liczba HP jest błędnie wyświetlana. Poniżej zobaczcie na przykładzie Blood Knight i Advocate różnice w Hit Points:

blood knight kills

blood knight kills 2


advocate kills

advocate kills 2

I tu jeszcze link do poprawnej liczby hit points u Diablo w dziale Bestiariusz - potwory.

Inne działy z sekcji "Ciekawostki ze świata Diablo 1"

· Ciekawostki
· Ewolucja wyglądu Diablo
· Wczesne wersje Diablo
· Unikaty wsród unikatów
· Cow level - krowi poziom