język: polski
english: coming soon

Informacje dla zaawansowanych

Life Stealing

Umiejętność Life Stealing (Hit Steals 3 % lub 5 % Life) możesz uzyskać z sufiksów Leech (3 %) i Blood (5 %) występujących na mieczach, maczugach i toporach, oraz z unikatowego miecza Shadowhawk (5 %) i unikatowego hełmu The Helm of Spirits (5 %). Life Stealing polega na wysysaniu życia z przeciwników. Każde trafienie przez nas potwora uzupełnia nasze punkty życia o daną wartość.

Gra jest tak skonstruowana, że w momencie kiedy założysz więcej niż jeden przedmiot magiczny i/lub unikat posiadający cechę Hit Steals X % Life to i tak nie zwiększysz jej wartości. Dla przykładu: masz The Helm of Spirits (5 %) i Sword of the Leech (3 %), mogłoby się wydawać, że cecha Life Stealing będzie wynosić 8 %. Nic bardziej mylnego, wartość w takiej konfiguracji to 5 %. Po prostu mechanizm działa tak, że masz tyle Life Stealing, ile wynosi jej największa wartość z noszonego przedmiotu (w podanym przeze mnie przykładzie był to The Helm of Spirits, i dlatego jest 5 %).

Wyjątkiem od tej reguły jest noszenie naraz przedmiotu z sufiksem Leech/Blood lub miecza Shadowhawk, i unikatowej korony Undead Crown. Ta korona dostępna tylko w trybie Single Player (nagroda za quest - The Course of King Leoric) posiada cechę Life Stealing nieokreśloną żadną wartością (tzn. nie jest ona wyświetlana po najechaniu kursorem na ten unikat). Wiemy jednak, że tak naprawdę jest ona losowana przy każdym trafieniu z przedziału od 0 do 12,5 %. Wartość z Undead Crown sumuje się z wartościami z innych przedmiotów. Można więc uzyskać w ten sposób aż 5 do 17,5 % Life Stealing w zależności od tego, co trzymamy w ręku. Prowadząc odpowiednio wojownika z takim zestawem może okazać się nie potrzebne będzie używanie Potion of Full Healing, gdyż będziemy uzupełniać nasze życie tylko przez walkę z potworami! Warto zaopatrzyć się w dobry miecz o dużym damage i szybkim ataku.

A, i jeszcze informacja dla wszystkich PK - Life Stealing nie działa na innych graczy.

Inne działy z sekcji "Informacje dla zaawansowanych"

· Unikat - Civerb's Cudgel
· Przenoszenie postaci
· Poziomy trudności w single player
· Nielegalne przedmioty
· Patche