język: polski
english: coming soon

Ciekawostki ze świata Diablo 1

Cow level - Krowi poziom

Krowi Poziom, czyli Cow Level, miał to być dodatkowy tajny poziom w Diablo. Miały się tam znajdować nowe potwory oraz nowe potężne unikaty i magiczne przedmioty. Dawno temu rozeszły się takie plotki po całej sieci i zdarzają się jeszcze dziś osoby, które nie są pewne czy ów poziom istnieje, czy nie. Otóż odpowiedź brzmi: COW LEVEL NIE ISTNIEJE, niestety.

Cow level Diablo 1 Wszystkie opisy dojścia do niego, screeny ukazujące: portale wśród krów, niesamowite przedmioty i sam Krowi Poziom są wymyślone, sfałszowane i zmontowane. Warto dodać, że bardzo popularny w czasach gdy Diablo było nowością, magazyn o grach komputerowych Secret Service, opublikował widoczny obok screenshot oraz krótką informację o Cow Level. Zaostrzyło to dodatkowo apetyt wielu polskich graczy na poszukiwania Krowich sekretów.

"Wokół DIABLO narosło już sporo mitów. Jeden z nich mówi o "krowich poziomach", na których walczy się z krowami. Jednak nie znamy nikogo, kto by znalazł do nich drogę. Po sieci krążą nawet screeny, jednak równie dobrze mogą być one mistyfikacją."

Poniżej znajdziecie trzy przykładowe opisy jak dostać się do Cow Level oraz bardzo ciekawe, ale niestety fikcyjne screenshoty z Krowiego Poziomu.

Jak dostać się do Cow Level ? - wersja I

Spisane przez Jereda Cain, członka Horadrim

Tajemnica, o której zaraz się dowiesz, nie może dostać się w niepowołane ręce. Nie możesz nikomu jej zdradzić, a ten manuskrypt musisz zniszczyć zaraz po przeczytaniu. Krowi Poziom (ang. Cow Level) - tylko nieliczni, wybrani spośród najlepszych wojowników, łuczniczek i magów, go widzieli. Aby do niego dotrzeć, musisz posiadać minimum 30 poziom doświadczenia, gdyż jest to możliwe jedynie na poziomie trudności Hell. Zaraz po rozpoczęciu gry, udaj się do Catacumbs. Oczyść wszystkie cztery poziomy tzn. zabij WSZYSTKIE potwory i pozbieraj WSZYSTKIE przedmioty. Catacumbs muszą być zupełnie puste. Następnie udaj się do Hell. Tutaj oczyść tylko DWA pierwsze poziomy, nie schodż nawet na chwilę do trzeciego. Wróć do Tristram. Nie rozmawiaj z Decardem Cain, nie możesz dopuścić do zainicjowania questu Archbishop Lazarus, gdyż odetnie to dostęp do Cow Level. Zejdż znowu do Catacumbs. Teraz, na jednym z czterech poziomów, pojawił się Scroll of Cow Level Portal. Odnajdź go i użyj. Nie martw się, że nie widzisz żadnych efektów użycia czaru, portal już czeka na ciebie. Musisz jedynie wrócić do Tristram i udać się na pastwisko. Tak, jest właśnie tam, wystarczy przez niego przejść...

Cow level Diablo 1 Cow level Diablo 1
Cow level Diablo 1 Cow level Diablo 1
Cow level Diablo 1 Cow level Diablo 1

Jak dostać się do Cow Level ? - wersja II

Cow level Diablo 1 Po pierwsze potrzebujesz wersję Diablo bez żadnych patchy, ponieważ będziesz potrzebować rzucić Town Portal w mieście (w wersji v1.00 też nie można rzucać czarów w mieście, ale cóż, wytrwali na pewno znajdą sposób – przyp. Kalais). Rzuć Portal między dwoma krowami. Przejdź kilka kroków za Portal (chwilę wcześniej przygotuj czar Teleport do użycia), kliknij na Portal. CHWILĘ przed wejściem w Portal kliknij prawy przycisk myszy, aby się wteleportować prosto w niego. Wówczas wszystko powinno się stać niebieskie. Następnie... hahahaha jesteś na miejscu!!! Potwory są te same, ale posiadają inne kolory i nazwy. Poziom nigdy nie jest losowy, zawsze jest taki sam i jest całkiem duży. Jeżeli zabijesz mini-bossa otrzymasz King's Sword of Leech. Nie ma losowości, zawsze go otrzymujesz. Dostajesz ok. dwa razy więcej doświadzenia niż na Hell/Hell, ale potwory są naprawdę trudne do pokonania.

Jak dostać się do Cow Level ? - wersja III

Po pierwsze potrzebujesz Gwiezdną Mapę (ang. Map of the Stars). Zgodnie z niektórymi pogłoskami, pierwsze co musisz zrobić to zabicie wszystkich potworów, oprócz samego Diablo, od pierwszego do szesnastego poziomu. Następnie, jedna osoba staje w mieście, a inna zabija Diablo. Gdy Diablo umiera (wyrzuca z siebie przerażającą ilość krwi) gracz, który zabija Diablo musi nacisnąć klawisz ESC i następnie ENTER na "New Game", i szybko przyłączyć się z powrotem do gry. Następnie, wróć do poziomu 16 i stań na pentagramie znajdującym się w pomieszczeniu Diablo i kliknij prawym przyciskiem myszy na Map of the Stars w celu użycia jej. Teraz wróć do miasta, pomiędzy krowami powinien znajdować się zielony Portal. Ten Portal powinien prowadzić do poziomu 17 (Cow Level ?).

Inne działy z sekcji "Ciekawostki ze świata Diablo 1"

· Ciekawostki
· Ewolucja wyglądu Diablo
· Diablo Battle.net beta
· Unikaty wsród unikatów
· Niewykorzystane przedmioty