język: polski
english: coming soon

Media

Galeria screenshotów i artów

W 1996 promocja gier nie była tak rozbudowana jak w dzisiejszych czasach. Wpłynęło to niestety ujemnie na ilość artów i concept artów z Diablo. Poniżej prezentuje kilka ciekawych grafik oraz trochę screenshotów z gry. Niektóre zostały przeze mnie trochę podrasowane cyfrowo i przekompresowane, aby dorównać dzisiejszym standardom jakości.

Zaczynamy od artów i concept artów, warto czytać opisy pod obrazkami po powiększeniu.

Tawerna Ogden'a. Concept Art przedstawiający czarodzieja. Concept Art przedstawiający wojownika. Concept Art przedstawiający łuczniczkę. A to postać po zabiciu Diablo. Rusza w nieznane z wielkim ciężarem... Szkoda, że Diablo 2 nie było w takim klimacie. Tristram po ataku gniewu Czarnego Króla. Tak skończyło wielu mieszkańców Tristram. Sławny kościół. Arcybiskup Lazarus. Diablo z ekranu powitalnego gry. Diablo z ekranu pożegnalnego Pre-Release Demo.

A teraz czas na kilka screenów prosto z gry:

Pogawędki w mieście. Trochę dużo tych wiedźm... The Dark Lord i ekipa. Apocalypse to piękny czar.

Wszystkie poniższe obrazki pochodzą ze starej strony Blizzard Entertainment, a dokładnie z oficjalnej strony Diablo 1. Są zdecydowanie najpopularniejszymi screenami z Diablo, towarzyszyły niemal każdej recenzji i zapowiedzi w prasie drukowanej, ozdabiały materiały prasowe i reklamowe, oraz znajdowały się na pudełku z grą. Są one bardzo stare i można się tam dopatrzeć kilku ciekawych rzeczy.

Takiej lawy nie spotkamy w Diablo. Została zastąpiona nowszą, bardziej kolorową wersją. Grupa graczy w grobowcu Króla Leorica. Bardzo ciekawe biorąc pod uwagę, że w grobowiec ten występuje tylko w trybie dla jednego gracza. Tu rzucający czary wojownik może wskazywać, że w okresie kiedy powstał ten screen nie było jeszcze grafiki czarodzieja. Widowiskowy czar Nova, z ciekawostek - brak jeszcze systemu świateł liczonych w czasie rzeczywistym obecnego w ostatecznej wersji Diablo. Poza standardowym dla starych screenów brakiem jeszcze systemu świateł liczonych w czasie rzeczywistym z ostatecznej wersji Diablo chyba nic specjalnego tu nie ma. Kruk ze wspaniałego cinematica otwierającego Diablo 1.

Inne działy z sekcji "Media"

· Historia Diablo - Librarius ex Horadrim
· Diablo w prasie drukowanej
· Opowiadania fanów
· Galeria śmiesznych obrazków
· Kanał YouTube