język: polski
english: coming soon

Ciekawostki ze świata Diablo 1

Ewolucja wyglądu Diablo

1. Wstęp

Jak każdy produkt, Diablo przechodziło rożne fazy projektowe. Wiele elementów zmieniało się na przestrzeni miesięcy, czy lat. W tym dziale skupimy się na przemianach wizerunku samego Pana Terroru, czyli Diablo.

2. Diablo w roku 1995

Na płycie z WarCraft 2 mogliśmy znaleźć bardzo wczesną zapowiedź Diablo. Można tam było obejrzeć krótkie animowane intro wprowadzające do świata gry.

Wizerunek Diablo

Widać, że Diablo wygląda identycznie jak demon Sargeras ze świata WarCraft. Można go zobaczyć w animacji poprzedzającej Act IV - The Tides Of Darkness z kampanii Orków, w grze WarCraft 2 (Mission 12 – The Tomb of Sargeras).
Wizerunek Diablo

Oczywiście Blizzard jest producentem obu tych gier. To zawsze dawało mi do myślenia, czy może początkowo brano pod uwagę integrację obu tych światów.

3. Diablo w maju 1996

W tym okresie nadal funkcjonował Diablo-Sargeras. Wiemy to między innymi z konkursu organizowanego przez PC Gamer i Blizzard, a dokładnie z grafiki go promującej.

Wizerunek Diablo

4. Diablo z 30 października 1996

Wraz w ukazaniem się Diablo Pre-release Demo zobaczyliśmy zupełnie nowego, bardziej mrocznego i z większą ilością szczegółów tytułowego bohatera. Można go było ujrzeć w intro, tym samym, które było później załączone do finalnej wersji gry.

Wizerunek Diablo

Wizerunek Diablo

Bardzo ciekawy art z Diablo ukazywał się również po opuszczeniu gry, reklamując zawartość pełnej wersji.

Wizerunek Diablo

5. Diablo z 15 listopada 1996

Po włożeniu płyty CD z Diablo Battle.net Beta zostaliśmy uraczeni nowym artem z Diablo. Był on obecny również w finalnej wersji gry.

Wizerunek Diablo

6. Wizerunek w Diablo 1

Pozostał już taki sam jak w Pre-release Demo i Battle.net Beta. Świetny, mroczny i klimatyczny. Nie to co w Diablo 2... Ale to już temat na inną historię...

Inne działy z sekcji "Ciekawostki ze świata Diablo 1"

· Ciekawostki
· Cow level - krowi poziom
· Diablo Battle.net beta
· Unikaty wsród unikatów
· Niewykorzystane przedmioty