język: polski
english: coming soon

Reszta działów Biblioteki

Pytania i odpowiedzi - faq

PYTANIA:


ODPOWIEDZI:

Mam pytanie o Diablo. Czy możesz mi pomóc?

Jasne, ale proszę użyj w tym celu forum, służy ono właśnie do zadawania pytań. Jeżeli ktoś w przyszłości będzie miał podobny problem, znajdzie tam rozwiązanie. Proszę o nie zadawanie pytań o grze via email, nie odpowiadam na takie maile z braku czasu. Po to jest forum, aby dzielić się wiedzą, jestem tam aktywny, jak również inni gracze mogą Ci pomóc.

Jak zabić...? Co zrobić, aby...? Nie działa mi...? Pomocy, jak grać...?

Skorzystaj z forum, zadaj pytanie o Diablo właśnie tam.

Na stronie nie ma nic o jedynym oficjalnym dodatku do Diablo – Hellfire, dlaczego? Czy w przyszłości coś się pojawi?

Hellfire to dodatek zrobiony przez firmę Sierra. Dostała ona licencję od Blizzarda, ale niestety nie wyczuli klimatu Diablo, rzeczy które dodali są po prostu słabe i w większości przypadków nie przemyślane. Dodatek nie wspiera trybu Multiplayer, design nowej scenerii i nowych potworów jest tragiczny, nowa postać zupełnie nie pasuje do gry. Uważam, tak jak wielu innych graczy, że Hellfire jest beznadziejny i może być traktowany jedynie jako ciekawostka, a nie jako pełnoprawny produkt z rodziny Diablo. Ostatnio nawet Blizzard wypowiedział się na oficjalnym forum, że Hellfire i wydarzenia z niego, nie są brane pod uwagę przy prowadzeniu świata.
Być może w przyszłości coś o Hellfire się tu jednak pojawi, bo jak napisałem, jest to jakaś ciekawostka z Diablo ;)

Czy strona będzie rozbudowana o sekcję Diablo 2?

Nie! Na 100% nie! Nie trawię D2, uważam że jest gorsza pod każdym względem od swojej poprzedniczki. Poczynając od grafiki, atmosfery, przedmiotów, a skończywszy na grywalności. Dwójka jest po prostu słaba, łatwa i nudna moim skromnym zdaniem.

Czy strona będzie rozbudowana o sekcję Diablo 3?

Nie ukrywam, że biorę to pod uwagę. Śledzę cały czas wiadomości o nadchodzącej części Diablo i muszę przyznać, że czekam z niecierpliwością. Nie oczekuję, że będzie to coś na miarę D1, ale jestem pewien że będzie dużo lepsza od D2. No, ale to raczej daleka przyszłość...

Czy wiesz gdzie można ściągnąć Diablo Pre-Release Demo?

Tak, za klika dni pojawi się z powrotem na tej stronie.

Sporo napisałeś o modzie Middle Earth, czy zamierzasz rozpracować również inne mody?

Raczej nie, ME uważam za mod idealnie zbalansowany i nie przekombinowany. W nowych modach, mam wrażenie, wszystko jest zmieniane na siłę, ludzie zmieniają co się da bez specjalnego zastanowienia się, czy to w ogóle jest potrzebne. Jak widzę te mody ważące kilkadziesiąt MB to się zastanawiam, czy Ci ludzie aż tak nie lubią Diablo, że musieli wszystko pozmieniać... Szczególnie denerwujące dla mnie jest wstawianie rzeczy z Diablo 2, i kolorowanie starych potworów na jakieś dziwne fluorescencyjne kolory. Przecież tego właśnie nie trawimy w D2, po co to wstawiać do D1? Ehhh...
A wśród starych, bardziej subtelnych modów ME wygrywa, więc nie będę się zajmował innymi.

Na stronie pojawiły się reklamy, dlaczego? Nigdy ich wcześniej nie było.

Tak, niestety musiałem się zdecydować na wstawienie reklam. Strona została przeniesiona na komercyjny serwer, za który normalnie płacę zewnętrznej firmie. Jako, że trzymam na nim już około 10 niekomercyjnych stron, miesięczne transfery są coraz wyższe i niestety koszty utrzymania rosną. Staram się dobierać jak najmniej inwazyjne formy reklamy, żeby nie utrudniać Wam przeglądania, żadnych reklam z dźwiękiem czy wyskakujących komunikatów na środek ekranu. Jeśli chcecie wesprzeć Bibliotekę, klikajcie czasem na reklamy ;)

Widziałem coś takiego jak Kalais Blog. Są tam nieźle wykręcone ilustracje, czy to ten sam Kalais, jesteś autorem tego bloga?

Hehe, tak, to mój blog. Zaznaczam, że nie ma on nic wspólnego z Diablo ;)

Inne działy dotyczące Biblioteki oraz przydatne linki

· Historia strony
· Forum dyskusyjne
· Twitter
· Kanał RSS
· Reklama