język: polski
english: coming soon

Diablo 1 Fansite - Biblioteka Kalais’a

Komentarze

Diablo Fansite - Biblioteka Kalais'a - wraca do życia

15 sierpnia 2010

Długo myślałem co tu napisać. W końcu postanowiłem bez zbędnych wstępów oznajmić, że po kilku latach przerwy, Biblioteka Kalais'a wraca do życia i będą się tu pojawiać nowe informacje ze starego świata Diablo. Serwis był online od 2001 roku, zawiera naprawdę solidną wiedzę o pierwszej części Diablo, ale od dawna chodziło za mną zaktualizowanie i rozbudowanie strony.

Na pierwszy ogień poszła zmiana szaty graficznej i silnika strony, te elementy były mocno przestarzałe. Zmienił się również adres strony (z bk.angrenost.org na diablo.kalais.net), ale te rzeczy na pewno już zauważyliście. Przejdźmy do pozostałych nowości.

Początkowo wszystkie działy miały być po prostu przeniesione do nowej grafiki, i później ewentualnie edytowane. Ale stało się inaczej. Przede wszystkim stare menu zostało zastąpione nowym, logicznie i jasno ułożonym. Powstał podział na sekcje. Łatwiej jest teraz nawigować po stronie. Za tym poszła przebudowa kilku działów, a jak już przebudowywać, to porządnie :)

Wiele działów zostało napisanych od nowa, lub solidnie zmodyfikowanych. Niektóre zyskały dodatkowe materiały. Wszystkie zostały przepuszczone przez słownik, w celu wyeliminowania nielicznych błędów gramatycznych. W tej chwili przychodzą mi do głowy takie zmiany:

Informacje o Pre-Release Demo, które powstało z przeniesienia części informacji z działu Ciekawostki, oraz same Ciekawostki czekają na spore zmiany, na razie są w wersjach prawie nie zmienionych. Dział download na chwilę zniknął, wróci zupełnie odnowiony. Wersja angielska strony będzie na bieżąco aktualizowana, tłumaczenie zajmuje niestety sporo czasu.

Chcecie więcej? Ok :) Tam gdzie był potrzebny, został dodany super wygodny player dźwięków, klikasz play i już Twoje głośniki wypełniają się odgłosami czarów i rozmów. Również pojawił się zupełnie nowy viewer screenów. W dużych działach dodałem spis treści lub opcję "Przejdź do...". Wszystko po to, aby uczynić przeglądanie jeszcze łatwiejszym.

Już trochę długi ten news się zrobił, ale skoro dotarłeś aż tutaj, mam dla Ciebie coś dobrego. Pojawiły się trzy zupełnie nowe działy:

Na koniec warto wspomnieć o zupełnie nowym Forum dyskusyjnym, oraz możliwości komentowania newsów. Zalogowanie się na forum automatycznie loguje Cię do komentarzy, i odwrotnie. Można również komentować bez logowania, ale wtedy obok nicka pojawi się tag (gość).

To tyle na dziś, nie wiem jak Wy, ale ja się nakręciłem i idę pograć w Diablo.
Pozdrawiam,
Kalais


Komentowanie dla niezalogowynych zostało zablokowane. Logowanie i rejestracja - kliknij tutaj.


Nazwa użytkownika i hasło są takie same dla całego serwisu. Oznacza to, że działają tutaj Twoje dane do logowania z forum. Jeżeli nie masz jeszcze konta to zarejestruj się tutaj.

Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie:


Diablo Fansite - Strona główna Subskrypcja nowości RSS Odwiedź forum dyskusyjne

Ostatnie tematy na forum dyskusyjnym

· troszkę tu pusto
· Stary wywiad z Maxem Schaeferem prezentującym Diablo 1
· Film fabularny - WarCraft (2016)
· Lazarus staff
· Awake Mod


Ostatnio komentowane nowości

· Diablo Fansite - Biblioteka Kalais'a - wraca do życia
· Diablo - Biblioteka Kalais'a kończy dzisiaj 10 lat!
· Nowe artykuły o Diablo oraz forum
· Kalkulatory dla Diablo 3
· Konkurs z okazji 10 lat istnienia Biblioteki - Wyniki!